Avatar užívateľa
anonym

Čo snakeboarding?

Rád by som sa dozvedel niečo o tomto športe, ževraj je extremny a ja extremy mám rad. Začal s tým môj kamoš, chvastal sa na facebooku, tak chcem vedieť o čo vlastne kráča. Čo je to za šport? Ako sa robí a s čím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4958 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

Jde vlastně o dvě desky s kolečky, které jsou spojeny flexibilním kloubem. Kolečka jsou otočná o 360° a nacházejí se v jedné řadě za sebou, takže zpočátku budete mít mírný problém se stabilitou.

Zdroj: http://www.bo­ardlife.sk/?ar=78&l­g=1&s=2

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Snakeboarding existuje na Slovensku už od roku 1995, no pre širokú verejnosť je to stále pomerne neznámy šport. Na porovnanie si zoberme skateboarding, ktorý tiež ešte nie je rozšírený do všetkých miest a dedín Slovenska, ale keď sa niekoho spýtate, čo to je, tak si aspoň vie predstaviť o čom hovoríte. So snakeboardom to je však úplne inak.
Snakeboard je vec svojim vzhľadom vzdialene pripomínajúca skateboard, v skutočnosti však úplne odlišná, lebo na to, aby ste sa pohli, musíte pohybom svojich nôh opisovať sínusoidu. Je to umožnené dvomi samostatnými plochami, na ktorých stojíte a na ktorých sú zo spodu uchytené osky s kolieskami. Sú medzi sebou spojené pevným ramenom, ktoré má na miestach spojov s plochami ložiská (rameno teda umožňuje vodorovné otáčanie plôch). A aby to nebolo také jednotvárne, sú na plateoch (t.j. plochy, na ktorých stojíte) viazania na nohy, umožnujúce robiť širokú škálu rozmanitých trikov (prakticky všetko, čo sa dá robiť v zime na snowboarde plus ešte niečo navrch).
Triky na snakeboarde sa podobajú na tie snowboardové a aj majú rovnaké názvy.
Snakeboardingu sa venuje málo ľudí a skôr ich odbúda ako pribúda. Zohnať snakeboard ale nie je nemožné, musíte len ísť hľadať niekam do Viedne, alebo použiť jeden z online objednávkových katalógov ako je Titus.

Zdroj: www.boardlife­.sk/?ar=78&lg=1&s=2

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport