Avatar užívateľa
anonym

Čo robiť proti chrápaniu?

Existujú nejaké veci a rady čo robiť aby som nechrápal? Ževraj tým strašne ruším deti a manželku, už som bol u lekára, žiadny problem nenašiel, tak mi zostávajú len nejaké rady, ako to chrapanie aspoň zmierniť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5002 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Jednou z možností je začať spievať. Podľa odborníkov z Exereskej univerzity tóny uvoľňujú svaly na zadnej strane krku, čo spôsobuje redukciu nepríjemných zvukov.
Ďalšou vhodnou pomôckou je vraj tenisová loptička, ktorú by si mal postihnutý všiť z vnútornej strany goliera pyžamy. Loptička má znepríjemniť spánok na chrbte, lebo v tejto polohe je chrápanie najvýraznejšie.
Nemenovaný doktor sa pre glasgowský The Herald vyjadril, že najúčinnejšou zbraňou je lepiaca páska. Túto metódu však neodporúča v prípade, že postihnutý trpí dýchacími problémami, pretože by sa mohol ľahko udusiť.
Ďalšou alternatívou je aplikácia nosových prúžkov, aké používajú často atléti alebo futbalisti. Tie majú udržať otvorené dýchacie cesty.
V ďalšom bode vedci odporúčajú chrápajúcim cumľať dojčenské cumlíky. Alternatívou sú aj lieky, ktoré majú hlasitým spáčom zabezpečiť ľahšie priechodné nosné dutiny.
Pre odvážnych je na trhu páska na zápästie, ktorá spáča upozorní na jeho prejavy jemnými elektrošokmi.
Známou možnosťou je aj odparovanie vody obohatenej o kuchynskú alebo morskú soľ, ktorá zvlhčuje vzduch v miestnosti a celkovo uľahčuje dýchanie aj tým, ktorých chrápanie nepostihuje.
Ľudia, ktorí trpia syndrómom chrápania, by sa mali čo najrýchlejšie zbaviť vankúšov, alebo akýchkoľvek podložiek pod hlavou. Telo musí ležať v jednej rovine.

Zdroj: www.spravy.prav­da.sk/sk_zauji­ma.asp?r=sk_zau­jima&c=A050421­_115401_sk_zau­jima_P04

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Souhlasím s ciernakem,který jak si delší dobu všímám je opravdu inteligentní a slušný,což se mi líbí a ještě dodávám k tomu dobře zvlchčenému vzduchu v ložnici,tak je také velmi dobré si pořídit zvlchčovač vzduchu dohromady s ionizátorem.To je fakt perfektní.Jisté přes internet nějaký opravdu kvalitní seženete.Navíc budete všichni chráněni od smogu,nečistého vzduchu a od různých škůdců, které normálně ani nevidíme-jen pod velikou lupou.AHOJKY,LVICE

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie