Avatar užívateľa
anonym

Čo robiť, keď sa deti popália?

Je to sekunda, možno ani to nie. Počula som o veľa prípadoch, keď dieťa chytilo varnú dosku, rozpálenú trúbu, alebo na seba prevrhlo hrnček s horúcou kávou. Veľmi sa vyvarujem toho, aby k niečomu takému nedošlo, ale človek nikdy nevie. Čo robiť v takomto prípade?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 4992 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Bumbes

Bohužel toto se nám stalo se synem, přimotal se ke sporáku a strhnul na sebe hrnec s vařící rýží. Byl to takový mžik, že jsme tomu nestačili zabránit.
Hned jsem pustil chladnou vodu v umyvadle a opařené místo začal oplachovat (tak jak byl v punčocháčích) a hned jsme volali 155. Dispečerka řekla ať s oplachováním pokračujeme (hlavně ať se nesnažíme svlékat oděv na opařeném místě) a poslala sanitku. Díky tomuto zákroku má syn pouze několik nevýrazných jizviček. Ošetřující lékař nám později řekl, že díky tomuto rychlému zákroku jsme synovi ušetřili náročné nepříjemné plastické operace a ošklivé následné jizvy.
Od této události jsme přestali používat přední plotýnky na sporáku, jakmile v bytě byly nějaké děti.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

S rozsiahlou popáleninou je treba ihneď vyraziť na pohotovosť, prípadne zavolať záchranku. Popálené miesto treba chladiť a prekryť sterilnou gázou alebo aspoň čistou plienkou a dieťaťu podať lieky proti bolesti. Ak ide o popálenie menšieho rozsahu, napríklad na ruke, okamžite ponorte popálené miesto pod studenú vodu a držte aj 20 minút. Nie vždy je potrebné dieťa traumatizovať návštevou nemocnice. Ak si však nieste istý , radšej choďte . určite tým nič nepokazíte. Myslíte na to, že dieťa ranu veľmi bolí, podajte mu odporúčanú dávku detského sirupu (ibalginu alebo paralenu), zmierni mu bolesti aj zápal. Miesto potrite pantenolom alebo dermazinom. popáleninu prekrite sterilným obväzom, aby sa do nej nedostala infekcia. vymieňajte dvakrát denne. v lekárni dostať špeciálne náplasti na popáleniny, ktoré liečia a chrániapostihnuté miesto pred infekciou. popáleniny po ošetrení veľmi nenamáčajte a ranu držte v suchu. Môžete ju premašťovať, umývajte ju krátko a len vlažnou vodou. Popálenie spôsobuje opuch, poprípade treba dať dole prstene z prstov. Ak sa rana dobre nehojí, miesto sa zapáli či dokonca hnisá, čím skôr vyhľadajte lekára. Pľuzgiere neprepichujte.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie