Avatar užívateľa
Pokročilý

Čo na upchatý odtok?

Poslednou dobou v kuchyni to mám na dennom poriadku. Neuveritelne rýchlo sa mi upcháva odtok v drese. Rada príjmem nejaké rady ako s tým mám zaobchádzať, aby sa toľko neupchával. Čo mám robiť, keď už je odtok upchatý- platí nejaká chemia? Príjmem i "rady babičiek".

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Na ucpaný odpad je potřeba demontovat syfon, skontrolovat zda není ucpaný.Pak se dají použít roztoky typu Krtek. Rozpouští to tuky a vlasy.Prevence do odpadu v umyvadle použít lapací sítko.Nevylévat do odpadu logr z kávy. Občas do odpadu nasypat krystalickou sodu a prolejt horkou vodou.A použít gumový zvon.


Avatar užívateľa
Registrovaný

zrejme máš už zanesené trubky mastnotou a na to ti pomôže len prečistenie tzv. krtkom, predávaju to v železiarstvach je to taký drôt, ktorý vopcháš do podrubia a ten naruší tú mastnotu. mám s tým skusenosti nepomahala ani chemia - predávaju na to niečo ako krištalická soda, jeden výrobok sa vola sifo alebo tak nejak, skus, ale kup si toho krtka a s tým to zmákneš aj sama....viera


Avatar užívateľa
Pokročilý

No ja zabraňujem upchatiu odtoku tým, že tám mám stále sytko a to dosť často vysypávam do koša a tiež sa snažím do odtoku čo najmenej liať zbytkový olej a masť z nádobia. Ale i to toľko nepomáha a musím niekedy použiť zvon na pretlakovanie odpadu v trupkách. Počul som, že je dobre vyčistiť upchatý odtok tým, že tam naleješ coca-colu, ale nikdy som to nevyskúšala. Možno to zaberá, ale je to trošku drahší špás. Ja používam hydroxid sodný a pomáha to. Na menšie upchatie používam droždie- nasypem ho tam večer a ono ráno je hneď lepší prietok.

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

Jana Peková

Hydroxid sodný je na ucpané odpady naprostá pecka. Poprvé jsem se o něm dočetla na https://www.super-bydleni.cz/… a dnes si uklízení bez něj nedokážu přdstavit.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Strieborný Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.