Avatar užívateľa
anonym

Čo na upchatý odtok?

Poslednou dobou v kuchyni to mám na dennom poriadku. Neuveritelne rýchlo sa mi upcháva odtok v drese. Rada príjmem nejaké rady ako s tým mám zaobchádzať, aby sa toľko neupchával. Čo mám robiť, keď už je odtok upchatý- platí nejaká chemia? Príjmem i „rady babičiek“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4952 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Elektrikář

Na ucpaný odpad je potřeba demontovat syfon, skontrolovat zda není ucpaný.Pak se dají použít roztoky typu Krtek. Rozpouští to tuky a vlasy.Prevence do odpadu v umyvadle použít lapací sítko.Nevylévat do odpadu logr z kávy. Občas do odpadu nasypat krystalickou sodu a prolejt horkou vodou.A použít gumový zvon.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lentina

zrejme máš už zanesené trubky mastnotou a na to ti pomôže len prečistenie tzv. krtkom, predávaju to v železiarstvach je to taký drôt, ktorý vopcháš do podrubia a ten naruší tú mastnotu. mám s tým skusenosti nepomahala ani chemia – predávaju na to niečo ako krištalická soda, jeden výrobok sa vola sifo alebo tak nejak, skus, ale kup si toho krtka a s tým to zmákneš aj sama…viera

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
ciernak

No ja zabraňujem upchatiu odtoku tým, že tám mám stále sytko a to dosť často vysypávam do koša a tiež sa snažím do odtoku čo najmenej liať zbytkový olej a masť z nádobia. Ale i to toľko nepomáha a musím niekedy použiť zvon na pretlakovanie odpadu v trupkách. Počul som, že je dobre vyčistiť upchatý odtok tým, že tam naleješ coca-colu, ale nikdy som to nevyskúšala. Možno to zaberá, ale je to trošku drahší špás. Ja používam hydroxid sodný a pomáha to. Na menšie upchatie používam droždie- nasypem ho tam večer a ono ráno je hneď lepší prietok.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Jana Peková

Hydroxid sodný je na ucpané odpady naprostá pecka. Poprvé jsem se o něm dočetla na https://www.super-bydleni.cz/hydroxid-sodny-vam-pomuze-vycistit-odpad-wc-i-koupelnu/ a dnes si uklízení bez něj nedokážu přdstavit.

před 1878 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada