Avatar užívateľa
anonym

Čo na stmavnute varešky a prachovku?

Gazdinky pomôžte mi, poraďte mi. Mám všetky varešky v kuchynskej linke ztmavnuté- je mi ich ľúto vyhodiť. Neviete na to nejaký trik ako ich vyčistiť? A ešte jedna vec ma vytáča, keď kúpom prachovku a je tvrdá. Ako zmäkčiť prachovku, aby sa mi lepšie utieral prach?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5040 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Drevené varešky sa čistia veľmi ťažko, pretože vo všetkých štrbinách dreva sa usadzuje mastnota. Keď ich pred použitím ponoríte do studenej vody, vsiaknu menej tuku a nenapáchnu ním. Celkom tmavé varešky budú opäť ako nové, ak ich na noc dáte do roztoku sódy. Handry budú vodu sať lepšie, ak ich pred prvým použítím vložíte do vriacej vody. Ak do vody, v ktorej plákate prachovku pridáte trochu glycerínu, bude oveľa mäkšia a „zoberie“ viac prachu.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Ztmavnutí vařeček, způsobuje tuk a teplo,částečně pomůže vyvaření v sodové vodě, Po uschnutí obrousit smirkovým plátnem, nebo kovovou drátěnkou, na nádobí.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Elektrikář

Ztmavnutí způsobuje tuk z pokrmů a teplo třeba při smažení cibulky. Pomůže vyvařit s krystalickou sodou, po uschnutí přebrousit smirkovým plátnem, nebo drátěnkou na nádobí.

před 5039 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada