Avatar užívateľa
anonym

Čo na štikútku?

To keď ja si štikám, to mi toľko nevadí. Ale viem, že i dospelého to trošku potrápi, čo keď ale štiká malé dieťatko? Ako mu pomôť? Čo zaberá na štikútku u batoľata? Neviem ako mu pomôť a štiká často.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4993 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

DEJTE NA LŽÍCI SMÍCHANÝ OCET S VODOU A S CUKREM-TO OPRAVDU POMÁHÁ. ALE MĚLA BYJSTE S DĚŤÁTKEM ZAJÍT K DĚTSKÉMU LÉKAŘI PROTOŽE ČASTÉ ŠKYTÁNÍ NORMÁLNÍ NENÍ. JE TAKÉ MOŽNÉ, ŽE S JÍDLEM A PITÍM PŘIJÍMÁ DO SEBE HODNĚ VZDUCHU. AHOJKY, LVICE

Zdroj: altrnativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Štikútanie je úplne bežné a rozhodne nejde o dôvod k obavám. Deti štikajú predsa už v brušku. Štikútka vzniká, keď sa bránica (sval, ktorý nám pomáha dýchať) začne sťahovať. Príčina alebo dôvod, prečo deti toľko štikútajú, nie je doteraz známy. Jedna z teórií, zaoberajúcich sa detským štikútaním, predpokladá, že tento pravidelný, rytmický pohyb bránice pomáha deťom “chytiť dych” hneď po narodení. Väčšinou predstavuje detská štikútka problém skôr pre rodičov než pre deti. Ale i dieťatku môže byť nepríjemná, ak štikútanie trvá už dlho alebo prerušuje kŕmenie. Všeobecne vzaté, štikútka sama zmizne, keď bude Váš drobček o niečo väčší. Už teraz, okolo jedného roka, by nemalo byť štikútanie také časté. Niektoré deti však môžu byť na štikútanie náchylnejšie, napríklad ak trpia tzv. refluxom (dráždenie pažeráka žalúdočnými šťavami pri samovoľnom vracaní natráveného jedla zo žalúdka do pažeráka).
Pomoc:

  • Dajte bábätku napiť materského mlieka alebo mu doprajte pár hltov z fľaše. Tekutiny môžu pomôcť uvoľniť stiahnutý pažerák.
  • Posaďte bábätko alebo ho držte v vzpriamenej polohe a utešujte ho, kým štikútka neprejde.

Zdroj: www.nivea.sk/ad­vice/show/1634­5#/subjects/tod­dler_13_15/tod­dler1401

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie