Avatar užívateľa
anonym

Čo je to Vojtova metóda?

Bola som u kamarátky na návšteve a tá má malinké bábätko, s ktorým musí rehabilitovať. Musí s ním cvičiť 4 krát denne, takže som jedno cvičenie videla aj ja, no a nebol to pekný pohľad, dieťatko plakalo a vyzeralo to drsne, ale ževraj to veľmi pomáha. Čo je to tá Vojtova metoda?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5022 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Myslim že takto obsiahlo to nenapíše nik.. Je to dobrý članok. Velmi detajlný. Je tam vysvetlene prečo sa robi a aj to že vobec nebolí a detský plač je sposobený niečim uplne iným. Po prečítaní tohto článku si nemyslím že plavanie by niečo riešilo.

Zdroj: http://detskecho­roby.rodinka.sk/in­dex.php?id=258

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
lienka

Ja som cvičila Vojtovu metodu s našou malinkou pol roka, od jej 2 mesiacoch. Keď si na to teraz vzpomeniem, ide mi mráz po tele. Bolo to tažké fyzicky a hlavne strašne tažké na psychiku. Ale tiež musím povedať, že to veľmi pomohlo. Ano chodili sme aj plávať- ale to sa môže s bábätkom až od pol roka a to niekedy potrebuje pomoc bábätko skôr. Ja som s malou cvičila kvôly zlomenej kľučnej kosti, ale rehabilitačná sestra a neurologická doktorka mali i tažšie prípady, ktorým pomohli. Ja sama som zo zdravotníckeho prostredia a viem, že Vojtova metoda pomohla mnoho dospelým pacientom… po poranení mozgu boli znehybnení a cvičením tejto metody i keď je veľmi drstná, ale nie bolestivá sa z toho dostali. Mám 6 ročnú prax na ARE a verte že i Vojtovou metodou a bazálnou stimuláciou sa dá človeku veľmi pomôcť.
Vojtova metóda je špeciálna reflexná terapia. Jej cieľom je zmierniť alebo zabrániť vývinu ťažkých pohybových porúch, ktoré vznikajú ako priamy dôsledok poškodenia centrálneho nervového systému a pohybového systému. Vďaka terapii začne mozog pacienta správne používať vrodené pohybové vzorce. Zakladateľom tejto metódy je český lekár Václav Vojta (1917 – 2000). Vojtova metóda je najúčinnejšia pre deti do veku jedného roka. Koľko a ako často cvičiť, závisí od diagnózy a veku dieťaťa. V prípade malých alebo predčasne narodených detí trvá terapia 5 minút, vekom sa stupňuje na 10, max. 15. Nejde však o držanie dieťaťa v jednej polohe s tlačením na body po dobu 15 minút, ako sa niektorí mylne nazdávajú. Cvičia sa 2–3 cviky, dvakrát na jednu stranu, dvakrát na druhú. Časovo sa rozložia tak, aby cvičenie vyšlo na štvrť hodinu. Intenzita cvičenia by mala byť štyrikrát denne, s prihliadnutím na kondíciu dieťaťa.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

VÍM O TOM,JE TO CÍLENÉ CVIČENÍ PRO RYCHLEJŠÍ A LEPŠÍ VÝVIN DÍTĚTE.ALE NESOUHLASÍM S TOUTO METODOU,PROTOŽE JE SKUTEČNĚ DOST DRASTICKÁ A MŮŽE DÍTĚTI I VELMI UŠKODIT.NAVRHUJI VŽDY PLAVÁNÍ MAMINEK S DĚTMI.TOTO JE PRO MAMINKU A DÍTĚ NEJLEPŠÍ METODA JAK SPOLU VÍCE SPLYNOUT A ROZUMĚT SI,TAKÉ JE TO VELMI ZDRAVÍ PROSPĚŠNÝ NENÁSILNÝ CVIČEBNÍ OBOR.MAMINKA SI ODPOČINE A DÍTĚ SE ŠŤASTNĚJI A LÉPE VYVÍJÍ JAK PSYCHICKY A INTELEKTUÁLNĚ TAK ZDRAVOTNĚ.AHOJKY,:-D)********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPÉCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie