Avatar užívateľa
anonym

Čo je to kiteboarding?

Nedávno som počul od bratranca, že existuje nejaký nový šport kiteboarding, ale viac som sa od neho nedozvedel. O aký šport ide? Čoho sa to týka. Je to šport, ktorému sa venujú muži aj ženy? Odkiaľ pochádza?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5034 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

Kitesurfing (někdy psáno dvojslovně „kite surfing“, častý je též název „kiteboarding“) je sport spočívající v jízdě po vodě na speciálním prkně (tzv. „kiteboard“) za využití tažného draka.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ki­tesurfing

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
HuRe

Jak píše Led. Vpodstatě surfuješ na vodě a skáčeš s prknem s podporou „padáku“.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Kiteboarding je vhodný rovnako pre nováčikov ako aj pre ľudí, ktorých životným štýlom je snowboarding. Ale tu ide o vodný šport, pri ktorom sa jazdí po vode na doske, na ktorej sa necháš ťahať pomocou akéhosi šarkanu na tento šport prispôsobeného. Kiteboarding je pomerne mladý, rozvíjajúci sa šport, ktorý ešte nemá na Slovensku až takú veľkú fanúšikovskú základňu, čo sa však nedá povedať o susednej Českej republike. Medzi základnú výbavu patrí kiteboard (doska), kiteboard vesta, chrániče, okuliare a viazanie. Môžte si všetko kúpiť samostatne, no výhodnejšie vás výjdu kompletné kiteboardové sety, ktorých základná cena sa pohybuje okolo sumy 200–250€.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport