Avatar užívateľa
anonym

Čo je taebo?

Kolegyne ma lákajú na akési cvičenie taebo (tejbo), nevedia si ho vynachváliť. Ževraj sa u neho pekne odreagujú a na niektorých je vidieť, že schudli. O aký šport ide? Je to kolektívny, alebo individuálny šport?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5020 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Tae bo veľmi účinný kolektívny športovný systém, ktorý nielenže redukuje telesnú hmotnosť a zvyšuje svalovú sílu, ale je i úžastným prostriedkom, jak rozpoznať, kde sú vaše hranice. TAE-BO používá pohyby odlišných bojových umení a v prvnej rade je to skupinové cvičenie bez komplikovanéj choreografie při hudbe. Dokonca veľmi rýchlej hudbe. Taebo je teda rýchlejšie než aerobic. Skrz extrémny trénink vytrvalosti sa v relativne krátkej dobe zlepší funkcia obehového systému a schopnosť dĺhšie vydržať. Cielená technika vytrénuje trupové (brušné a chrbtové) svalstvo a tým sa stabilizuje chrbtica. Ale posilia sa i svaly na ramenách, pažiach, nohách a zadku. Je to komplexný systém, ktorý „postaví na nohy“ celé telo.
Hodina tae-ba je trénink pre všetky vekové či fyzické kategorie. Stačí prísť na trénink, nájsť si miesto, pripraviť si pitie, uterák a začať cvičiť sám so sebou a pre seba.
Pokiaľ už ďalej nemôžete, dáte si pauzu, oddychnete si a znovu sa pridáte.
Tae-bo, je rozdelené do troch stupňov: Basic, Advanced a Master.
Význam písmen taebo:
T- total: totálne odovzdanie sa všetkému čo robiť
A- awarness: uvedomovánie seba sameho a sveta
E- exellence: excelentný přístup ku všetkému čo človek robí
B- body: telo ako nástroj k absolutnej zmene
O- obedience: otvorenosť a oddanosť voči svojej vôli ku zmene

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport