Avatar užívateľa
anonym

Čo je porobeton?

Ževraj to je nejaká novinka, ktorá sa používa pri prestavbe bytov. Plánujeme nejaké zmeny v byte, je starší a neprakticky riešený. Známi spomínali práve tento porobeton. Ako slúži porobeton? Je to spoľahlivé? Je práca s ním zložitá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4951 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
HuRe

Přikládám několik odkazů, myslím, že si uděláte lepší obrázek sám, po prostudování 🙂.

http://www.go­ogle.cz/#scli­ent=psy&hl=cs&­q=porobeton&aq=f&a­qi=g5&aql=&oq=&gs_rf­ai=&pbx=1&fp=­6d88c0db8c6d312

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Pórobetónové tvárnice sa používajú pri mokrom spôsobe výstavby. Ich veľkou prednosťou je nízka hmotnosť, dobrá pevnosť, požiarna odolnosť, ekologická nezávadnosť a dobré akustické vlastnosti. Na rekonštrukcie bytového jadra sa používajú tvárnice s hrúbkou 75 mm pre stenu medzi WC a kúpeľňou, na obvod jadra 100, 125 alebo 150 mm. Pri murovaní stien bez inštalácií stačí hrúbka 50 mm. Nad rámy dverí sa musia umiestniť preklady. Pri murovaní priečok je dôležitá ich správna väzba a ukotvenie k obvodovým múrom. Medzi priečkou a nosnou stenou a stropom sa vynechá medzera široká jeden centimeter, ktorý sa vyplní polyuretánovou penou. Pórobetón sa ukladá do pružného bitúmenového pásu. Do škár v styku so stenou sa vkladá pružný izolačný materiál a škára pod stropom je potrebné vyplniť polyuretánovou penou. Na ukotvenie k stropu sa používajú oceľové uholníky, tyče. Na miestach, kde budú zavesené ťažšie predmety môžeme pórobetónové tvárnice môžeme kombinovať s plnými tehlami.

Zdroj: www.lepsiebyva­nie.centrum.sk/ti­py-a-triky/647797/re­novacia:-sadrokarton-ci-porobeton

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Elektrikář

Porobeton jsou odlehčené stavební materiály vzduchovými bublinkami, Mají výhodu že mají přesné rozmněry takže stačí malá vrstvička lepidla a snadno se opracovávají na menší rozmněry. Výhoda je jejich malá váha.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada