Avatar užívateľa
anonym

Čo je Pilates?

Počula som od jednej známej rehabilitačnej sestry, že na natiahnutie oslabených svalov a skrátených svalov je dobré cvičenie Pilates. O aké cvičenie ide? Je to zložité? Kto ho vymyslel? Neviem či by mi to pomohlo, keď mám oslabené telo po dlhodobom ochorení, ktoré ma donútilo ležat na posteli.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5112 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Pilates je metoda cvičenia, inšpirovaná jak východnými, tak západnými filozofiami. Spojuje v sebe psychické sútredene a dýchánie prevzaté z jógy s prvkami gymnastiky a dalších foriem cvičenia. Cvičí se na rohožke a používajú se drobné cvičebné pomôcky.
Cviky se zamerávajú na posílnenie tzv. silného centra (oblasť bedier, brucha od pupka dole a zadku), z ktorého všetky pohyby vychádzajú. Existujú rôzne varianty: relaxačná, s loptou, s obručou, atd.
Systém bol vytvorený Josephem H. Pilatesem narodeným v Nemecku. V USA si otvoril telocvičňu a jeho metoda, ktorú nazval contrology, získavala stále väčššiu popularitu. Po jeho smrti prevzala Pilatesovú prácu jeho žena. Od tej doby prešla metoda Pilates miernými úpravami, základ však zostáva stále rovnaký.
Cvičenie metódou Pilates :

  • pomáha pri problémoch s chrbticou
  • tvaruje problémové partie tela
  • napomáha správnemu držaniu tela
  • pôsobí proti stresu a únave
  • prevencia proti osteoporóze
  • prináša pocit celkového uvoľnenia a relaxácie

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport