Avatar užívateľa
anonym

Čo je neurobik?

Kamarad sa chvastal, že sa mu zlepšila pamäť, že skúša akýsi neurobik a má pocit, že mu to pomáha. Čo to je ten neurobik? Fakt to môže pomocť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5012 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

Neurobik je výraz, ktorý vznikol na pomenovanie cvičení zameraných na naše myslenie. Môže mať mnoho podôb, jeho cieľ je však jednoznačný. Rozhýbať a aktivovať čo najviac častí mozgu a trošku ich prevetrať. Mozog precvičíte najlepšie tak, ak zapojíte do činnosti čo najviac zmyslov a plne sa na činnosť sústredíte. Vždy keď môžete, snažte sa prerušiť rutinné činnosti a robte ich iným spôsobom.
Vyberte sa napríklad na nejaké nové miesto. Pustite z hlavy staré chodníčky a choďte domov inou ulicou, choďte vyvenčiť psa novou trasou, alebo sa vyberte do iného obchodu ako zvyčajne. Skúste sa osprchovať so zavretými očami. Vaše ostatné zmysly sa dokonale aktivujú. Tiež umývanie zubov možno brať ako cvičenie mozgu. Ak ste pravák, vyskúšajte si túto „rutinu“ ľavou rukou – svoj mozog poriadne potrápite. Môžete otestovať svoju pamäť a zmysel pre orientáciu v priestore aj vo svojom byte. Stačí večer zhasnúť všetky svetlá a prejsť sa po byte naslepo.

Zdroj: www.magazin.a­tlas.sk/zdravi­e/skuste-neurobik-preberie-vam-mozog-/677081.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport