Avatar užívateľa
anonym

Čo je detoxikácia organizmu?

Už neraz som počula o tom, ako by sme si mali robiť detoxikaciu organizmu- tela. Čo to vlastne znamená? Čo detoxikácia obsahuje? Ako sa robí? Aké výhody to pre nás prináša? Robíte si niekto pravidelnú detoxikáciu organizmu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4947 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

Detoxikace organizmu je vlastně čištění celého těla od veškerých odpadových látek, které člověka při přijímání potravy a pití zaneřádí a je potřeba tyto pro člověka špatné látky čas od času z těla vyplavit.Na takovéto čištění organizmu je zapotřebí 3 dny jíst jen ovoce a zeleninu a suchary.Úplný 3 denní půst nedoporučuji, protože to může potom zavinit chudekrevnost- tedy anemii.Je potřeba si na to zvolit víkend aby člověk měl také klid a nebyl ve stresu.Při tomto očištování těla je nutné každý den vypít 2 litry čisté vody bez bublinek,1/2 litru kvalitního zeleného čaje a ráno a večer po větším šálku silnější odvar kopřivy- pokud možno žahavky.Žádné mléko a mléčné výrobky, žádné maso, žádné uzeniny, žádný tuk,žádná vejce,žádné koření, žádnou černou kávu ani meltu,žádný alkohol ani víno ani pivo,žádné slazené nápoje.Vím, je toho hodně co se nesmí a málo co se smí,ale když opravdu si člověk chce očistit tělo – tak to jinak nejde.Je potřeba také hodně spát.Jsou lidé, kteří dokonce nic nejí ,ale to správné není.Nic nejíst a pít jen čistou vodu můžete také, ale to je půst duchovní, ne tělesný.AHOJKY 🙂 *********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Ja si detoxikáciu robím dosť často a pravidelne. Nájdite v sebe vôľu tento jednoduchý detoxikačný program vydržať aspoň jeden týždeň. Voda je najlepší čistič. Denne vypite aspoň liter či už čistú, alebo v podobe bylinného čaju. Vyhnite sa cukrom v jedlách. Jedzte ovocie aspoň deväť porcií behom dňa, medzi jedlom najlepšie. Pohár mrkvového, zelerového či iného zeleninového džúsu tiež. Používajte bio – potraviny (hlavne zeleninu a ovocie), aby ste čo najmenej zaťažili prepracovanú pečeň. Denne si vezmite 3× vitamín C na podporu činnosti pečene. Dajte si soľný kúpeľ – použite morskú soľ. Pomalá a dôkladná masáž celého tela (aj ruky, nohy, krk, kolená, kompletne!) pred kúpaním vám pomôže stimulovať krvný obeh.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Gábor

Podľa mňa najúčinnejšia detoxikácia organizmu je detoxikačný program C9!
Pred mesiacom som spravil C9 detoxikačný program na báze Aloe Vera (vyživuje a vyčisťuje telo) a som veľmi spokojný. Je presne daný postup a keď to človek dodrží, tak ani hlad ani únavu nepocíti. Pri tejto detoxikácii nehladujem a prijímam ešte viac vody. Zostava detoxikačného programu obsahuje aj výživové doplnky aby sme prijímali dostatok bielkovín, sacharidy, vitamíny a minerálne látky…
Robím to ročne 2krát, na jar a na jeseň, už tretí či štvrtý rok.
Je to super vec, vyčistiť si črevá, tráviaci trakt, pečeň a cele telo takisto sa znížiť viscerálny tuk…
Od 3–4.dňa už cítim viac energie a cítim sa ľahšie… Keď po detoxikácii sa odmerám tak často vidím –2 až –6kg za 9 dní, bez jo-jo efektu!
Odporúčam každému detox tela!

Tu je článok, kde je o tom viac napísané: https://budem­fit.sk/zivotos­prava/detoxika­cia-organizmu/

před 2524 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie