Avatar užívateľa
anonym

Aký je rozdiel medzi hurikánom a tornádom?

Tieto dve vetry, mi naháňajú strach, vždy keď vidím, ako sa v televízii o týchto dvoch živloch bavia, alebo ich ukazujú, robia sa mi zimomriavky. Ale v jednom stále nemám jasno, v čom spočíva presne rozdiel medzi hurikánom a tornádom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4957 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

Hurikán je silná tropická bouře. Může se změnit v Tornádo,pokud teplý a studený vítr vytvoří vír, který dosahuje až na zem a působí potom jako komín-který vysává vše co mu přijde do cesty.Je to řečeno laicky. LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Hurikán a tornádo sú vzdušné víry, ktoré sa rýchlo otáčajú okolo vlastného centra. Tieto vetry tak dosahujú veľmi vysokých rychlostí. Hurikány vznikajú nad tropickými morami s teplou vodou. Jedná sa, tak ako u cyklónov a tajfúnov, o tropické víchrice. Dosakuju v priemere niekoľko stoviek kilometrov a stávajú sa skutočnými smršťami. Ich ničivé účinky sa prejavujú len vtedy, pokiaľ zasiahnú obydlené oblasti. Tornáda narozdiel od hurikánov sú víchrice v malom. Vznikajú na pevnine, ako chobotovitá vývrtka vytvorená z búrkových oblakov klesajúcich na zem. Majú priemer niekoľko stoviek metrov, sú však rovnako ničivé ako hurikány. I v Európe sa príležitostne vyskytujú tornáda, najčastejšie však postihujú juh severoamerického kontinentu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek