Avatar užívateľa
anonym

Ako znížiť chute na sladké?

Poslednou dobou jem tých sladkostí akosi veľa. Spočiatku tým dôvodom bol stres a vyčerpanosť. Teraz za z toho stal akýsi zvyk si dať viac sladkého na deň než by som mala. Neviem tu chuť na sladké ovládnuť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pre koho je otázka zaujímavá? lollobelka, tanama, anonym před 5023 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Nechte si vyšetřit hladinu cukru v krvi.Nemusí,ale může se jednat o počátek diabetes.Čím dříve si necháte vyšetřit jakou hodnotu cukru máte v krvi tím lépe a ani případná léčba nemusí zajít do radikálního stupně.Potom také velmi pomáhá chrom ale s tím raději opatrné. Jeho mínus a nebo velký plus může způsobit veliké škody na vašem zdraví. To nechejte posoudit svého obvodního lékaře.Také činnost vaší štítné žlázy se musí vyšetřit.Nechte si u svého obvodního lékaře udělat celkový krevní obraz+test na cukr vkrvi a vyšetření vaší štítné žlázy.Zaměřte se také na svoji nervovou soustavu v jakém ji máte stavu.Kdy a v jakých situacích máte největší chuť na sladké a jestli vás to uklidní nebo znervozní.Není jednoduché kolikrát nalézt příčinu tak veliké chuti na sladké,tak vám nezbývá nic jiného než se nechat důkladně vyšetřit lékaři.Pomáhá také,ale pokud jste zdravá žvýkání lékořicového kořene,ale jen v menším množství,protože příliš zvyšuje krevní tlak a zadržuje v těle vodu.Místo nezdravého sladkého zkuste také jíst dost sladké ovoce a zeleninu.Ale zajděte raději na ta vyšetření ať nic nezanedbáte.Zdraví máte jenom jedno.AHOJKY,LVICE

Zdroj: ALTRNATIVNÍ MEDICÍNA

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Vyhejbejte se cukrárnám jako já ale jestli bydlíte ve městě tak to asi nepomůže.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Keď máš chute na sladké, neznamená že máš hneď cukrovku. Ano je dôležité si dať vyšetriť cukor u lekára. Ale myslím si, že je to prirodzená vec náš žien, že máme chuťe na sladké (napr. v období „ženských stavov“).
Keď sa už neviete úplne vzdať sladkostí a ovocie vás toľko neuspojojí, prvým krokom je výber sladkosti. Sledujte zloženie uvádzané na obale. Dôležité je nielen sledovať kalorickú hodnotu výrobku a obsah cukru, ale aj tukov. Tie sú najzákernejším nepriateľom, ktorý na nás pri sladkostiach číha. Možno aj vaša najobľúbenejšia pochúťka obsahuje stužené tuky a vy sa ich konzumáciou rútite priamo do náruče cukrovke a jedného dňa skončíte aj s chorým srdcom.
Vyberajte si radšej kvalitné čokolády namiesto tyčiniek, či mliečnych čokolád, kde je percento kakaového prášku veľmi nízke. Dobré sú aj čokolády s orieškami či ovocím. Ak ste milovníkom sladkého, uprednostnite radšej kvalitu pred kvantitou a pochutnajte si poriadne, i keď za viac peňazí.

Zdroj: www. zena.atlas.sk/za­visla-na-sladkom-kedy-uz-dost/zdravie/vy­ziva/697297.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie