Avatar užívateľa
anonym

Ako zariadiť detskú izbu?

Mám dieťa, ktoré išlo teraz do školy, cez prázdiny na to nebol čas a tak až teraz sa púšťame to nejako prerobiť na študentskú a zároveň ešte detskú izbu. Máte nejaké rady a typy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4966 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Viděl jsem nádherný dětský pokoj zařízený v půdní vestavbě , Ve dvou úrovních. Dole byl studijní prostor velká deska z kuchyňské linky místo pro dva pohodlné židle na kolečkách,Nahoře místo na spaní stupínek, pod postelema pojízdné zásuvky, jako ůložný prostor. Nad druhou půlkou byla natažena síť. Jako další hrací plocha z polštářky. Lano na lezení či spouštěnímze zhora dolu.Prosvětlené půdními okny.Tatínek a děda se vyřádili.
Dobré je mít pro děti velkou orámovanou desku z hobry na kterou si mohou věšet fotky a plagáty aniž by po čase byla stěna plná dírek a skvrn po lepence. V prodejně diskotékových světel světel se dají koupit různí světelní hadi a pásky s ledkami ty jsou na 12 voltů a můžou se tatínkové vyřádit.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Tohle slovo se mě líbí izba izbyčka je to takový teplý utulný.Se vomlouvám ale jak upravit záleží na děcku ať samo poví co chce.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Izba by mala mať zónu na učenie, spanie a na odkladanie vecí. Každé nevyužité miesto je dobre premeniť na skladovací priestor. Nábytok má mať dostatok úložných priestorov, ktoré školákom uľahčia udržiavanie poriadku najmä po náročnom dni v škole. Na najčastejšie používané veci sa iste osvedčia vyčlenené zásuvky uložené tesne nad podlahou. Vhodné sú tiež uzavreté police na stenách, do ktorých sa nepráši a nie je vidieť. Takto aspoň naoko bude v izbe poriadok. Pri zariaďovaní detskej či študentskej izby sa uplatňujú dva základné prístupy – tematický alebo praktický. Oveľa účelnejšie je voliť praktický prístup a zariadiť izbu flexibilným sektorovým nábytkom. Výberu stola a stoličky je potrebné najmä v prípade školákov venovať dostatočnú pozornosť. Pracovný stôl a stolička by mali obsahovať ergonomické prvky, aby sa dieťa mohlo pohodlne oprieť a vystrieť nohy. Mali by sa dať výškovo nastaviť, pretože dieťa rýchlo rastie. Detský nábytok by mal mať jasné, pastelové a teplé farby.

Zdroj: www.ozene.zoz­nam.sk/cl/10028­4/253565/Uz-pri-malom-dietati-treba-zariadovat-izbu-pre-skolsky-vek

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
brazdannnn1

Ja by som sa možno po inšpirácii skúsil pozrieť v nejakom magazíne o bývaní. Tiež sme toto riešili pár rokov späť a nechali sme sa vtedy veľmi inšpirovať jedným článkom, ktorý som našiel tu https://www.li­vli.sk/magazin/ Tam mali práve skvele vypísané na čo si pri takom zariaďovaní detskej izby pre školáka dávať pozor a tak.

před 345 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Katka5666

Náš syn si v podstatě zařizoval svůj dětský pokoj sám a my s manželem jen souhlasili s jeho návrhy, aby se mu tam co nejvíce líbilo. Syn si přál hodně polic na jeho sbírku figurek funko pop! které si objednává z internetových stránek https://www.fan­tasystore.sk/fun­ko-pop/, kde mají stále nové a jeho sbírka se neustále rozrůstá.

před 471 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada