Avatar užívateľa
anonym

Ako zabespečiť dom proti zlodejom?

Ideme na dva týždne na dovolenku, ale mám trošku obavy o náš dom. Vraví sa, že zlodeji využívajú hlavne letný čas, keď ľudia chodia na dovolenky a vyhľadávajú si predovšetkým domy. Nemáte nejaké rady ako zabespečiť dom proti zlodejom? Aby sme boli na dovolenke kľudnejší a vrátili sme sa späť do nevykradnutého do­mu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5020 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

O nejakých radách proti zlodejom som nedávno čítal v časopise. Tiež ma to zaujímalo, tak sme i mi urobili opatrenia pred odchodom z domu.

  • Požiadajte niekoho z rodiny, alebo z blízkých ľudí, aby vám pravidelne vyberali poštu. Podľa prepĺnenej schránky by si vás totiž mohol zlodej vytipovať.
  • Pokiaľ nemáte niekoho tak dôveryhodného, je možnosť sa dohodnúť na pošte, aby vám korešpondenciu shromažďovali a dali po návrate. Tato služba je bezplatná.
  • Na poštovnu schránku a na vchodové dvere je lepšie dávať priezvisko bez titulu a v množnom čísle, i keby ste práve žil sám.
  • Nezaťahujte závesy a rolety, aby nebolo vidno, že je byt opustený.
  • Je dobré si kúpiť časový spínač, ktorý je potrebný na to, aby o 21 hod. večer sa rozsvietili svetlá, aby byt nevyzeral opustený. Ten vám firma spolu s montážou poskytne do 35 EUR a zamontuje sa na miesto vypínača. Zhruba 10 EUR stoja tie spínače, ktoré stačí zasunúť do zásuvky.
  • Okna, balkony a terasy samozrejme tiež dôkladne uzamknite, pokiaľ máte mreže, nezabudnite ich tiež zamknúť.
  • Pokiaľ vlastníte niečo cenné, ako sú šperky a väčšia hotovosť, radšej ich pred odchodom odneste do bankovného trezoru.
  • Pred odchodom na dovolenku určite prekontrolujte všetky elektrické a plynové spotrebiče. Televizor, mikrovlnú trúbu či varnú konvicu pro istotu vypnite zo zásuvky. Presvedčte sa tiež, či sú vypnuté vodovodné kohútiky, nepretéká záchod a podobne.
  • Na dobu, keď budete preč, si môžete prenajať domáci alarm.
  • Cudzím ľuďom zbytočně nerozprávajte o tom, že idete preč a na ako dĺho. Rozhodne nepíšte na Facebook, kde a na ako dĺho odchádzate. Nikdy neviete, kto sa k takým informaciám dostane.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Katka5666

Dobrý deň, rozumiem vašim obavám ohľadom bezpečnosti domu počas dovolenky. Jednou z účinných opatrení je zabezpečiť dom pomocou dobrého alarmu, bezpečnostných kamier, a hlavne kvalitných zámkov na dverách a oknách. My máme kamery, ktoré nám posielajú upozornenia na mobil, pokiaľ zaznamenajú pohyb alebo zvuk. Nám takto nedávno zlodej chcel ukradnúť palety, ktoré som si kúpila na stránkach https://www.ra­japack.sk/pale­tizácia-folie/palety-ochrana-palet/palety_C404016­.html a kamera ma upozornila. Zavolala som políciu a páchateľ byl chytený.

před 58 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada