Avatar užívateľa
100anulka

Ako vydržia kvety dlhšie vo váze?

Čo robíte pre to aby kvety vydržali dlhšie vo váze? Je nejaký prostriedok, čo sa kvapká do vázy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4128 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
peterpanek

Stonky väčšiny rastlín sa zrezávajú šikmo použitím dostatočne ostrého noža. Nožnice stonky drvia, a preto nie sú vhodné na skracovanie. Ak stonku skrátite pod tečúcou vodou, nevytvoria sa v nej vzduchové bubliny urýchľujúce proces starnutia kvetiny.

Kvetiny zrezávajte každý deň, pretože baktérie sa tvoria predovšetkým na koncoch stoniek. Vodu vo váze môžete, ale nemusíte meniť denne.

Listy, ktoré sa stýkajú s vodou, rýchle hnijú a zhoršujú tým kvalitu vody. Odstráňte ich spolu s listami, ktoré sú tesne nad úrovňou vody. Týmto spôsobom sa zmierni odparovanie a predĺži životnosť kvetín.

Kvetiny nezalievajte ľadovou vodou, pretože im hrozí šokIdeálna je vlažná voda s teplotou 35 až 40 stupňov. Nalievajte vodu do vázy pomaly a tak, aby nebublala. V opačnom prípade sa voda príliš nasýti kyslíkom, ktorý sa potom hromadí v stonke.

Kvetiny nestavajte na priame slnečné svetlo alebo na parapet nad kúrením; kvetom škodí i prievan, keďže negatívne ovplyvňuje proces odparovania. Rezané kvety sú vďačné, pokiaľ ich ľahko postriekate vodou – znížite tým mieru vysychania, vytvoríte pre kvetinu optimálnu klímu a posilníte jej bunečnú štruktúru. U bielych kvetov sa tento postup naopak neodporúča, lebo reagujú veľmi citlivo.

Nestavajte Vašu kvetinovú vázu priamo vedľa misy s ovocím. Ovocie – predovšetkým jablká – uvoľňujú etylén, ktorý môže negatívne ovplyvniť proces kvitnutia.

Odstáta minerálna voda (bez kysličníku uhličitého) je vďaka obsiahnutým minerálnym látkam mimoriadne vhodná na zalievanie. Pokiaľ voda vo Vašom vodovode obsahuje príliš veľa vápniku, odporúčame do vody na zalievanie pridať niekoľko kvapiek citrónu pre jej zmäkčenie.

Čerstvo rezané rastliny, napr. priamo zo záhrady, odporúčame narezať a nechať ich, aby sa nasali vodou; asi po 3–4 hodinách ich znovu narežte. Vhodné denné obdobie k rezaniu kvetín je večer, ak chcete nerozkvitnuté kvety a skoro ráno, ak si prajete rozkvitnuté.

Zdroj: http://www.sieberz.sk/…7sdc317.html

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek