Avatar užívateľa
lienka

Ako vyberať dieťaťu topánky?

Je ťažké vybrať malému dieťaťu zdravé a pohodlné topánočky. Je veľký výber detských topánok, ale nemám u každých istotu či sú tie pravé – pre zdravé nosenie, aby sa deťom neborila klenba na nožičke, aby sa im v nich dobre behalo apod. Čím sa mám riadiť pri nákupe detských topánok a papučiek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4992 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

Všimni si predovšetkým materiál, z ktorého sú detské topánky vyrobené. Majú byť totiž priedušné, aby dýchali a deťom sa nožičky tak nepotili. Vhodné sú preto textílne materiály( hodia sa na papučky a tenisky) a tiež prírodná koža.
Detská obuv má mať dostatočne širokú špičku. Špicatý tvar by totiž tlačil palec k ostatným prstom a tým sa noha deformuje.
Topánka pre malé dieťa má vážiť čo najmenej. Stelka topánky by mala byť mäkká a zo zavesného materiálu. Každá detská topánka má mať dostatočnú podporu klenby nohy: poznáte ju na vnútornej stelke topánky, vyzerá ako malý vankúšik umiestnený na strane palca približne uprostred stelky. Vnútro detskej topánky má značný vplyv na vývoj tvaru detského chodidla. Podešev má byť preto dostatočne pružná. Pokiaľ vezmete topánku do obydvoch rúk za špičku a za pätu, mala by ísť ľahko ohnúť.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Led

len doplnim veronikuiq
keď si zmeriate chodidlo, nezabudnite ešte pridať malú rezervu na rast nohy. Deti veľmi rýchlo rastú.
a asi antireklama, vyhnite sa „lacným“ botičkám a teniskám z tržníc. väčšinou ide o menej kvalitný, niekedy až zdravotne závadný materiál, čo sa môže na nohách vašich detí neskôr prejaviť. Skúste sa opýtať detského lekára na takúto obuv, čo vám asi tak povie…

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Nakupovanie