Avatar užívateľa
anonym

Ako udržať dojča na brušku?

Náš malý ma tri mesiace a akosi sa mu nechce ležať na brušku. Neviete nejaké rady ako ho namotivovať aby sa dlhšie a s radosťou udržiaval v leže na brušku? Chcela by som aby si trochu viac posiloval svaly na hrudníku a brúšku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5104 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

No tiež sme mali problém a poradila mi rehabilitačná sestra, dala mi papier s radamy:
1, Položte dieťa na bruško: na pevný povrch, ktorý je jemný a pohodlný na dotyk.
2, Poskytnite dieťaťu podporu hornej časti tela – pre tento účel existujú mäkké valcovité hračky, alebo môže poslúžiť ručník, ktorý jednoducho zvyniete do tvaru válcu a podoprite ním hornú časť tela dieťaťa.
3, Ukážte dieťatku správnu pozíciu – opatrne držte vaše dieťa za lakte a pritiahnite mu ich k telu. Potom opatrne umiestnite „ručníkový válec“, alebo valcovitú hračku pod telo dieťaťa tak, aby sa podlahy dotýkali len jeho lakte. Tým sa mierne dieťatku zdvyhne horná časť tela, čím mu umožníte lepší pohľad na jeho okolie.
4, Povzbudzovať nieje nikdy dosť – Povzbudzujte svoje dieťa, aby sa v polohe na brušku radovalo a trávilo v nej viac času.
5, Naťahuj sa za úspechom – Deti sú prirodzene zvedavé, tak im poskytnite niečo, o čo by mohli usilovať. Položte pred neho niečo farebné, alebo jeho obľúbenú hračku. Tieto veci dajte pred dieťa, ale mimo jeho dosah, aby sa naťahovalo.
6, Používajte svoje nohy – Posaďte sa na podlahu s nohami natiahnutými cez seba. Dieťa si položte cez obe svoje nohy, aby malo ručky a hornú časť tela na jednej strane a nohy na druhej strane. Vaše nohy budu síce v tejto pizícii podpierať hornú časť tela dieťaťa, ale i tak bude vaše dieťatko nutené preniesť nejakú váhu na ruky a kolena a tým si zaposiluje a spevní svaly.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie