Avatar užívateľa
peterpanek

Ako si vyrobiť domáci gril?

Mám doma pár tehál a pár šikovných rúk sa tiež nájde, tak by som potreboval nejaký plán, ako sa to dá urobiť. Máte s tým nejaké skúsenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 5037 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Podívej se do knihovny na Drobné stavby v zahradě, receptáře Přemka Podlahy. Grilování v zahradě .Katalog Obi , nebo Bauhauz Nevím přesně jak se tyto velké obchoďáky jmenují u vás, Stačí se jen podívat nebo si vzít prospekty. Vyrábí se i celé prefabrikované stavebnice. Mívají to i ve větších stavebninách.Na vyzdění ohniště použij šamotové cihly nebo desky.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Najlepšie bude ak si na internete popozeráš kde predávajú murované grily a kde ich vyrábajú. So záujmom sa nechaj informovat o vyhodách daného grilu, poriadne si ho prehliadni a s pomocou pár tehál a s pár šikovnými rukami sa do toho pusť. Pokiaľ budeš pri „kúpe“ toho grilu veľmi zvedavý a sformuluješ správne otázky tak ti prezradia všetko o jeho výrobe.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
ace

Ak chcete ušetriť, a nejedná sa o naozajstnú stavbu, ide len o krb niekde pri Vašej chatke, tak to urobte ako ja. Takmer všetko vlastnými rukami. Začnite kúpou roštu na grilovanie podľa Vášho výber, od toho sa potom odvíjajú všetky rozmery krbu. Základ som urobil zo štyroch betónových konzol (môžete požiť aj betónové stratené bednenie), základnú dosku z troch okenných prekladov s presahom na jednej strane, ako odkladacou plochou. Potom tehlový základ zo šamotoviek + vnútro krbu ale na kant (lepené vodným sklom) a steny, komín a odkladaciu plochu z použitých tehiel. Nezabudnite vynechať , prípadne dodatočne vyrezať medzeru na grilovací rošt. Horná doska vyrobená – odliata z vrecovaného suchého betónu do šalovania. Na tom komín, s tým že som zozadu vo výške očí spravil údiareň pomocou osadenia dvierok zo starého pekáča s pantovou časťou a osadenia železnej tyče naprieč komínom (vo výkupe je toho habadej). Pre údenie treba spraviť kryt na krb (aj drevený) a kúriť – údiť hlavne drevom z ovocných stromov a pilinam. Celé+/-40 Eur

před 4479 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada