Avatar užívateľa
anonym

Ako si vybrať matrac na spanie?

Vybrala som si kvalitnú posteľ, ale myslím si, že ešte dôležitejšia je kvalitná matrac na dobrý spánok. Neviete podľa čoho si mám vybrať matrac? Načo mám pozerať pri výbere? Ja viem, že mi napovie cena, ale radšej predtým než pôjdem vyberať si nechám poradiť. Aké matrace poznáte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5040 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Jenifo

Pružinový- je dobrý a najlacnejší.
Molitanový- jeho vlastnost je že dobre drží telo. Ale časom sa preleží a preto je potrebné ho neustále otáčať aby sa nepreležal rýchlo.
Latexový- Je najkvalitnejší a najdrahší. Udržuje dlho tvar a obsahuje láky ktore su antialergenne. Kazdy z tychto druhov matracov je este rozdelený podla tvrdosti. Ja osobne preferujem tie najtvrdšie. Potom su Matrace s pridavanymi latkami ako je aloe vera atd. Ale bohužial som take nasiel len v tenkom prevedení. Kedže mam pocit že postel by mala byť vysoka tak som vyhladaval vysoky matrac. V každej večšej predajni s nabytkom a matracmi su vzorkove postele. Preto treba líhať a skušat . Nebojte sa na taky matrac klaknuť ako sa bude chovať. Myslim že po takych testoch budete mať predstavu aky matrac by vam vyhovoval a potom už len prispôsobiť predstavu cene. V konečnom dôsledku budeš spokojná. Ale nezabúdaj že den sa odvíja od toho ako sa prebudíš. Spanok je velmi doležitý. A na druhej strane .. V posteli travime viac času ako potrebujeme na spanie. Či už je to pozeranie TV cez víkend pri ranajkách alebo aktivity pri ktorych televíziu moc nevnímame.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Matrac by mal byť ani nie tvrdý ani nie príliš mäkký. Musí vedieť rozložiť váhu tela. Správny matrac by mal byť mäkší v zóne ramien a tvrdší v zóne bedrovej chrbtice. Navyše by mal vedieť udržať teplotu tela. Ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace a naopak tí s nižšou váhou by mali spávať na matracoch mäkších. Kúpa tvrdého či mäkšieho matracu sa odvíja aj od našej polohy pri spánku. Pokiaľ väčšinou spávame na boku, vyhovovať nám bude skôr mäkší matrac, no keď väčšiu časť noci sme zvyknutý spávať na chrbte alebo na bruchu, mali by sme radšej zvoliť matrac tvrdší.
Pružinové matrace: pri nich platí pravidlo, že čím viac majú pružín, tým sú kvalitnejšie.
Penové polyuretánové matrace: majú niekoľko stupňov tvrdosti. Často sa vyrábajú ako „sendvič“, to znamená, že stred je pevnejší, čo je dobré na to, aby sa matrace prevzdušnili.
Matrace so zimnou a letnou stranou: zimnú stranu tvorí hrejivá ovčia vlna a stranu letnú zasa nejaká chladivá látka.
Matrace zo studenej peny: majú dlhú životnosť, dobrú elasticitu a tvarovú stálosť.
Latexové matrace: chch výhodou je vysoká pružnosť a skvelá prispôsobivosť telu. Vyznačujú sa tiež dlhou životnosťou a neprichádza pri nich ani k preležaniu.
Výber materiálu závisí aj podkladu, kde bude matrac ležať. Pokiaľ má posteľ dosku, mali by sme zvoliť pružinový matrac. Pokiaľ však máme lamelový rošt, vhodnejší bude penový matrac, čiže napríklad polyuretánový alebo latexový.

Zdroj: www.lepsiebyva­nie.centrum.sk/ti­py-a-triky/643285/kv­alitny-matrac-=-kvalitny-spanok

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Magda123

Dobrý deň, pokiaľ si neviete dať rady pri výbere nového matraca odporúčam navštíviť stránky Dr.Sleepa http://www.drsle­ep.sk/…, kde na základe vašich požiadaviek konfigurátor vyberie matrac pre vás priamo na mieru. Mne to pri kúpe veľmi pomohlo.

před 3414 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Magda123

Dobrý deň, pokiaľ si neviete dať rady pri výbere nového matraca odporúčam navštíviť stránky Dr.Sleepa http://www.drsle­ep.sk/sk, kde na základe vašich požiadaviek konfigurátor vyberie matrac pre vás priamo na mieru. Mne to pri kúpe veľmi pomohlo.

před 3414 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada