Avatar užívateľa
anonym

Ako sa starať o okná?

Máme nové okná, plastové, krásne. Rada by som vedela ako ich udržiavať vždy tak pekné. A ako ich ochrániť ešte pred omietaním, ktoré nás čaká. Ako sa o ne starať? Aké prostriedky na ne používať? Alebo stačí umývať len sklá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4964 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Elektrikář

Pokud se nebude omítat v nejbližší době strhněte ochranou foliji z rámů jinak na nich přeschne a nebude chtít dolu, a trhá se. Před omítáním můžete na okna i rám nalepit mikrotenovou folii nebudete muset skla tak drhnout. Je na to speciální páska jako žlutý krepový papír, Z některých izolep zůstávají zbytky lepidla.Může se to také zalepit před malováním zevnitř.Je k dostání v drogerii nebo prodejně barev mají je také velké obchoďáky. Stačí voda z jarem a opáchnout čistou vodou,na skla okena nebo jiný prostředek.,

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Okrem dôležitého ošetrovania kovania okien by ste mali povrch rámov a krídiel, zasklenie a tesnenie priebežne kontrolovať a poškodené miesta ihneď opraviť.
Na čistenie používajte vždy len bežné čistiace prostriedky s nízkou agresivitou.
Pred omietaním prekryť celé okná igelitovými fóliami , pri hliníkových výrobkoch je potrebné venovať zvýšenú pozornosť kontaktu hliníka s vápnom a cementom, z toho dôvodu doporučujeme chrániť povrch hliníkových výrobkov pri omietaní bezpečnostnou páskou. Ak sa tak neučiní , doporučujeme hrubé nečistoty bezprostredne po omietaní odstrániť namočenou murárskou štetkou.
Nečistíte na Vašich oknách iba sklo , ale i rám – zvýšite tým úžitkovú hodnotu okna. K čisteniu rámu používajte bežné čistiace prostriedky bez rozpúšťadiel a drsných čiastočiek, ako napr. čistiace mlieko alebo Pril. PVC materiál profilov okien má sklony k elektrostatickému náboju. Leštenie túto vlastnosť ešte zvýrazňuje. Vzniku elektrostatického náboja možno predísť čistiacim prostriedkom obsahujúcim antistatikum/ napr. Pronto spray proti prachu vhodné na nábytok, plast, sklo , TV a Hifi, iné čistiace prostriedky pre PVC časti osobných počítačov/. Takýto čistiaci prostriedok zabezpečí odbúranie vysokého elektrostatického náboja na PVC profiloch a tým redukuje sklon k opakovanému znečisťovaniu /k usádzaniu prachu na oknách/.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
HuRe

Myslíš, že rámy se špinit nebudou?
Ty je dobré mýt neabrazivním a neagresivním prostředkem.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada