Avatar užívateľa
anonym

Ako sa prejavuje osteoporoza?

Viem, že ide o rednutie kosti, niesom mliečny typ človeka a často mi praskajú kosti na celom tele. Neviete ako sa prejavuje osteoporoza?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5014 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
jozo

Osteoporóza nemá špecifické prejavy, preto ju volajú tichý zabijak alebo vykrádač kostí. Prejavuje sa často len bolesťam chrbta, s ktorými za lekárom ani nezájdeme. Ženy často vôbec netušia, že už majú čosi zlomené. Až pri náhodnom vyšetrení lekári zistia staré, zle zrastené zlomeniny. Prečo je to najmä problém žien? Ženy sú na tom omnoho horšie muži, príroda im dala do vienka menej kostnej hmoty. Po menopauze vaječníky prestanú produkovať hormón estrogén, ktorý je zodpovedný za tvorbu kostnej hmoty. V prvých piatich rokoch po menopauze môžu niektoré ženy stratiť 15 až 25 percent kostnej hmoty chrbtice. Priznaky: bolesti chrbta, úbytok telesnej výšky, hrudná kyfóza („guľatý“ chrbát). Osteoporózu môžu diagnostikovať aj pri bežnom röntgenovom vyšetrení. Najpresnejšie je vyšetrenie množstva minerálov v kostiach (tzv. kostná denzita) pomocou osteodenzitometrie.

Zdroj: www.lesk.cas.sk/cla­nok/6543/rednu­tie-kosti-osteoporoza.html

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

JDE TAKÉ O TO,KOLIK JE VÁM LET A ČI JSTE ŠTÍHLEJŠÍ NEBO JSTE BACULATĚJŠÍ A KOLIK MÁTE DENNĚ POHYBU.PORADILA BYCH VÁM,ALE NEZNÁM O VÁS BLIŽŠÍ INFORMACE.AHOJKY:-D)***LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
denortis

To je ono. Úbytok vápnika v kostiach. Tichý zabiják. Lámavosť kostí, slabá kostra. Sú lieky, a netreba len mlieko, ale aj tvarohy a syry. Najmä prípravky s vápnikom.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie