Avatar užívateľa
Pokročilý

Ako sa dostať z prechladnutia behom víkendu?

Vnoci som mala upchatý nos, ráno ma trošku škrabalo v krku a dnes v práci som dostala teplotu. V pondelok nás budú v práci očkovať proti chrípke a tí, čo sú prechladnutí sa ho účastniť nemožu.. Ako sa z toho doostanem za 2 dni? Je to vobec možné? Na http://www.novinky.cz/… som sa dozvedela, že zaužívané recepty vlastne nezaberajú.. :(

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Najmenej dva litre šípkového, ovocného či iného čaju obohateného vitamínom C. Proti bolesti v krku, ktorá nádchu sprevádza, pomáha med rozpustený v teplej vode a obohatený citrónovou šťavou. Oboje by sme mali dávať do čaju až keď sa bude dať piť.Väčšina z nás má ešte na pamäti potné kúry, ktorými nás týrali rodičia. Horúcu vaňu a pobyt pod dekou až do chvíle, než prepotíme pyžamo, prestieradlo i obliečky. Nie je od veci, zopakovať si ju aj v dospelosti, najlepšie popoludní alebo večer.

Ak je vám táto metóda z duše odporná, doprajme si aspoň teplú vaňu s tymianovou alebo šalviovou silicou. Potom sa hneď teplo zabaľte a rýchlo do postele. Proti tvrdošijnej nádche a zahlieneným prieduškám, pomáhajú tiež tvárové naparovačky s harmančekom alebo tymianom.

Zdroj: www.dromedar.topky.sk/cl/11272 /177823/ZDRAVIE-Ked-vas-dostan e-nadcha

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Šípkovy, a lipový čaj s citronem Acylpyryn a pro chuť trochu rumu.


Avatar užívateľa

Rozhodně se nechte očkovat proti chřipce jen jak to půjde.Zachránilo to minulý a předminulý rok hodně lidí od následků chřipky:onemocnění srdce, ledvin,jater,a jiných nebezpečných následků tím,že lidé, kteří chřipku přecházejí nebo málo vyleží/14 dní/ si neuvědomují, že nejen samotná chřipka je v dnešní době velmi vyčerpávající pro celého člověka ale následky neléčené chřipky jsou již velmi nebezpečné a nenávratné.Já na lehčí nachlazení zásadně doporučuji 1x až 2x denně teplou koupel s přídavkem normální soli,trochu octa a koupelové pěny.20 minut se vtéto lázni promasírovávat a rychle se potom zabalit do teplého županu a ponožek,dát si pod nohy v posteli vyhřívací láhev s horkou vodou a nebo si zapnout elektrickou vyhřívací dečku a nebo přímo deku.Pořádně se ještě zabalit do hřejivé deky a zakrýt se peřinou,vypít hodně teplý čaj z mateřidoušky,černého bezu a lipového květu a zeleného čaje/všechny tyto bylinky smíchejte a ještě před koupelí v jednom litru čisté vody přiveďte k varu a nechte ustát.Potom je nejlépe udržovat v termosce-protože jej budete mimo jiných teplých a vlažných nápojů popíjet celý den s medem.Dostatek vitamínu C,šípkový čaj,a potit se a spát.Opravdu to pomáhá.Jestli máte i přes to studené nohy tak pořádně zabalená dejte nohy do velmi teplé vody/zase s octem a solí/a takto je prohřívejte dle potřeby.Přeji vám rychlé uzdravení.AHOJKY :-)***LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPÉCHEM ZABÝVÁM


Avatar užívateľa
Pokročilý

Takže. Očkovanie protí chrípke je velmi ale velmi nebezpečné. Na tú vakcínu zomrelo už velmi vela ludí a jeden človek mne velmi blízky kvôli nej ochorel a ma trvalé nasledky. Berie hromadu liekov a tak. Radšej mať 7 dní chrípku ako doživotné následky. A čo sa tyka liečby, tak čaj, rum, a potit sa a potiť sa..

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

nadka1

lipovy kvet je velmi dobry proti prechladnutiu,ja si ho objednavam tu http://www.predajbylin.sk/…

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Zdravie

Strieborný Judith 55
Bronzový MonaLis 34
Pokročilý veronikaiq 34
Bronzový quentos 33
Strieborný Dr.Axl 29
Strieborný Led 29
Bronzový divoska 25
Bronzový arygnoc 24
Bronzový Drap 21
Pokročilý pandora 21

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.