Avatar užívateľa
anonym

Ako postupovať pri výbere opatrovateľky pre dieťa?

Chceme si s manželom vybrať nejakú opatrovateľku, kedže musím nastúpiť do práce a naše dieťa má len necelé dva roky. Nemáte niekto skúsenosti s opatrovateľkami? Podľa čoho ju máme vyberať? A ako sa k nej máme správať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? filipjarov před 5082 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Opatrovateľka je ideálna pre najmenšie bábätka a deti, ktoré ešte nevyhľadávajú kolektívm ale skôr uprednostňujú starostlivosť jednej osoby, ku ktorej sa môžu vybudovať dôverný vzťah.
Nerobte z opatrovateľky svoju kamarátku, pokiaľ to urobíte, budte je tažko vytýkať jej nedostatky, či ju žiadať o starostlivosť naviac, keď budete vedieť že by radšej šla s priateľom do kina. Tiež nieje dobrý opak,keď rodina hladí na opatrovateľku povýšene a zadáva jej nezmyselné úlohy, žiadna opatrovateľka v takejto rodine dlho nevydrží. Zoznamte opatrovateľku s denným režimom a zvykmy dieťaťa a trvajte na ich zachovaní, dieťaťu to prinesie toľko potrebný pocit istoty. Všímajte si toho ako opatrovateľka dodržuje základné hygienické návyky v starostlivosti o dieťa a akým spôsobom mu pripravuje a podáva jedlo. Niektoré opatrovateľky majú skúsenosti s logopedickými cvičeniami, pokiaľ je to potrebné, využite ich.
Pokiaľ má opatrovateĺka skúsenosti s prácou au-pair v cudzine, môže dieťa učiť tiež základom cudzieho jazyka.
Ideálne je, keď opatrovateĺka sa stará iba o dieťa. Pokiaľ chcete aby vám opatrovateľka zároveň vypomáhala v domácnosti, rozdeľte jej prácu – napr. žehliť môže, keď dieťa poobede spí.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy