Avatar užívateľa
anonym

Ako poriadne vyčistiť tenisky?

Mám značkové tenisky a na výlete som ich poriadne zašpinil. Ako ich poriadne vyčistiť? Môžu sa vyprať v pračke? Mám obavy aby sa nejako veľmi nepoškodili. Ako ich potom vysušiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4672 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Ja tenisky periem už dlhšiu dobu a nezničili sa tým. Textilné tenisky sa môžu prať v práčke, dokonca aj keď majú
kožené časti. Odporúča sa použiť jemný prací prášok a prať na šetrnom pracom programe pri teplote 30 oC. Šnúrky z tenisiek nechávam prať tiež v pračke. Do pračky na pranie tenisiek nepatrí žiadna aviváž, bieliace prostriedky či iné prostriedky na škvrny. Májú negatívny vplyv na špeciálne vlákna a kožené časti.
Po vypraní ich dávam sušiť na balkón – na slnko, nikdy mi nevybledli. Pri sušení ich vypĺňam papierom, aby si udržali pôvodný tvar. Vhodné je prať ich v ochrannej sieťke spolu so starými uterákmi, aby sa predišlo nárazom.
Skúšala som prať tenisky ručne a vždy mi zostali na nich fleky a šnurky neboli uplne vyčistené. V pračke sa mi vyperu krásne a vyzerajú vždy po vypraní ako nové.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Jednoduše je vrazit do pračky,dělám to a sou ok.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Bumbes

pokud jsou tenisky skutečně značkové, tak se dají opravdu vyprat v pračce. Po usušení doporučuji kožené části napustit impregnací „elaskon“:
http://www.panoil.cz/elaskon-80ml-houbicka-c24-p57#utm_source=zbozi&utm_medium=zbozi&utm_term=Elaskon%2C+80ml%2C+houbi%C4%8Dka&utm_campaign=Elaskon%2C+80ml%2C+houbi%C4%8Dka

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Rob

Já na běžnou údržbu používám přírodní mýdlo Jason Markk. K mytí používám co nejméně vody, aby nezatékala do lepených částí. Dražší tenisky bych do pračky určitě nedával. Většinu špíny lze opatrně vykartáčovat když máte hodně odmašťující mydliny :)

před 3838 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek