Avatar užívateľa
anonym

Čo je všetko potrebné vedieť o piercingu?

Chcem si dať piercing na pupok, uvažujem o tom už dlhšiu dobu, len som zatiaľ nenašla odvahu. Samozrejme si ho chem dať napichnúť v salone na to určenom. Ale i tak by som chcela vedieť o piercingu viac. Ako si ho mám vybrať? Z Akého kovu? Ako sa potom oň starať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5146 dňami Sledovať Nahlásiť



Najlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Všetko Vám povedia v tom salóne. Len by som ešte dodala, že treba poriadne zvážiť, či naozaj chcete piercing na viditeľné miesto. Ja ho mám v jazyku a keď ho odstránim, nebude vidno jazvu. Za to kámoška ho mala v pupku, zapálilo sa jej to a potom jej to akoby „uhnilo“ a odtrhol sa jej kus pupku.. Bolo to dosť nechutné..! Ešte by som si ale vedela predstaviť jedno miesto, ktoré nevidí každý.. :)

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

  1. Základom je výber vhodného salónu. O profesionalite svedčí aj odborný personál, ktorý vás o všetkých rizikách poučí už pred zákrokom. Všimnite si hlavne to, či sú v štúdiu splnené prísne hygienické podmienky.
  2. Ozdoby by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov- do čerstvého vpichu patria iba šperky z titánu alebo teflónu.
  3. Človek, ktorý vám ich aplikuje na telo, by mal pracovať v rukaviciach a pred i po zákroku musí použiť dezinfekciu.
  4. Úplnou samozrejmosťou sú sterilné ihly, plusom salónu je aj ponuka lokálneho umŕtvenia s pomocu ľadu, spreja alebo injekcie.
  5. Zverte sa iba do rúk skúseného odborníka, akupunkturistu alebo lekára.
  6. Neprofesionálny alebo podomácky vyrobený piercing je skutočne hazardovaním so životom (infekcia)
  7. Piercing predstavuje veľké riziko najmä pre ľudí s kožnými ochoreniami. Tým, ktorých trápi atopický ekzém či lupienka, sa vôbec neodporúča.
  8. Myslite na to, že hojenie rany po aplikácii piercingu trvá pomerne dlho. A Počas tohto času musíte dbať na prísnu hygienu, pretože okolo kovových ozdôb sa hromadí kožný maz a zvyšuje sa tak riziko preniknutia infekcie do tela.
  9. Počas hojenia je vhodné ošetrovať miesto vpichu antibakteriálnym mydlom alebo iným dezinfekčným prípravkom. V tomto období nie je vhodný dlhší kúpeľ ani návšteva kúpaliska. Keď sa rana napriek tomu nezacelí, piercing treba ihneď odobrať.
  10. Ak máte piercing, musíte si dávať pozor počas všetkých fyzických a športových aktivít. Veľmi často totiž dochádza k úrazom, pri ktorých sa ozdoba z tela doslova vytrhne, čo je nesmierne bolestivé a prináša to so sebou ďalšie zdravotné riziká. Piercing by preto nemal byť neúmerne veľký a dobre by ste si mali premyslieť aj miesto jeho umiestnenia.

Zdroj: www.lesk.cas.sk/cla­nok/90267/10-veci-na-ktore-si-musite-davat-pozor-pri-piercingu.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl