Avatar užívateľa
jozo

Ako na pleseň v dome?

Máme starší dom, po babičke, pomaly a isto ho dávame dokopy, ale mňe sa zdá, že v dome je i pleseň. Neviete mi poradiť ako pleseň vyzerá a ako sa jej poprípade zbaviť? Alebo ako jej predchádzať? Ja s týmto skúsenosti nemám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4937 dňami Sledovať Nahlásiť



Odpovede
Avatar užívateľa
Elektrikář

Plíseň ještě nemusí být vidět, ale je cítit,Nutno skontrolovat jak je udělaná izolace základů. U starých domů vůbec není.Když tak odkopat hlínu až ke spodu základů omítku opravit,napene­trovat přivařit ipu, Ve výkopu udělat drenáž. Děrovaná trubka zakrytá geotextilijí. Zasypat štěrkem udělat dešťovou kanalizaci do kanálků svést vodu s celé plochy před domem. Připojit deštové svody. Na izolaci z ipy se dává nopková folie. Udělá se bedněni a postupně se kolem zdi dává vsakovací vrstva 30 cm štěrku, po dosypání hlínou se bednění posune výš až do staré výšky po slehnutí se štěrk zakrývá u domu betonovou dlažbou aby nezarůstal trávou. Dům podříznout vložit ipu. Skoltrolovat střechu zda někde nezatéká pokud jsou dva domy vedle se skontrolovat zda nezatéká do dělicí spáry.Než se v domku začne topit musí se větrat.Držím palečky.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Plesne sú viditeľné ako rôznofarebné nárasty – biele, zelené, krémové, žlté, modré, čierne alebo šedé – podľa druhu plesne. Sfarbenie je spôsobené pigmentami, sfarbené sú i spóry. Základ tela plesní tvorí hubové vlákno (hyfa), ktoré sa zložito rozvetvuje v podhubí (mycelium). Z rozmnožovacích orgánov, ktoré z mycélia vyrastajú, sa uvoľňujú výtrusy (spóry). Spóry sú ľahké a veľmi ľahko sa uvoľňujú. Kontaminujú ďalšie predmety a priestory. Zo spóry vyklíči vlákno, ktoré sa za vhodných podmienok rozrastá v hyfu. Plesne sa šíria tiež rozrastaním hýf a ich úlomkov.
Na odstránenie plesní sa používajú fungicídne (protiplesňové) prípravky, ktoré sú účinné len vtedy, keď je prípravok vhodne zvolený a správne aplikovaný (použitý). Protiplesňový účinok v dezinfekčných prípravkoch zaisťujú určité chemické látky (aktívny chlór, aldehyhy a ich deriváty, alkoholy, kvartérne amóniové zlúčeniny, organické kyseliny, peroxizlúčeniny). Dezinfekčný prostriedok sa volí podľa rozsahu postihnutia, druhu postihnutého materiálu a prostredia, kde sa pleseň vyskytuje.

Zdroj: www.ruvzto.sk/AK­TUAL/PLESNE.HTM

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
kristýna202

Dobrý den, ve starších domech se dělá často plíseň. Obzvlášť, když do něho dáte nová plastová okna a tím dům utěsníte, takže už nemůže větrat. Přesně to byl náš případ. V domě bylo velké vlhko a začala se dělat plíseň. Hledala jsem proto na internetu možná řešení našeho problému a narazila jsem mimo jiné i na tento článek http://www.utul­nydum.cz/clanek/Od­vlhcovac-vzduchu---jak-poznate,-ze-ho-potrebujete , díky kterému jsme si koupili domů odvlhčovač a zjistili jsme, že tu máme vlhkost přes 70% a přitom má být maximálně 60%. Odvlhčovač používáme každý den a plíseň se už neobjevuje.

před 1539 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Henk

Ahoj, o tejto téme si prečítaj aj tu: http://www.do­domacnosti.eu/ples­ne-v-byte-plesne-v-dome-ako-sa-ich-zbavit/

před 2993 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada