Avatar užívateľa
Pokročilý

Ako na parkety?

Chystáme sa na renováciu parkiet, máme ich pekne staré, ale ževraj sú parkety cenné a vkusne v dnešnej dobe. Chceme si na to najať firmu, ale zaujímalo by ma, čo všetko sa robí pri renovácii parkiet? Aby som bol v obraze a tiež aby som sa na to nejako patrične nachystal. Je to zložité?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Ja to robím momentálne a už nikdy viac. Robím to svojpomocne kvôli financiám. Takže.. Najprv vybrusiť parkety.a to poriadne. No všade prachu a špiny. Potom ich dotlačať k sebe pokial su vedke fugy medzi nimi. Potom ich vyplniť. Zase prebrusiť. Potom všetko vratane stien a lustra poriadne očistiť. radiator, okno, zastrcky atd. Ako na operačnej sále. Ja ich potom budem Moriť. Potom prva vrstva riedkeho parketoveho laku. Tu prebrusiť.a potom dalsie dve vrstvy hustejším parketovím lakom. A pozor na prach a špinky. lebo ak padnu do laku tak velky problem. Spalnu už dokončujem a do byvacej izby dam radšej na to plavajucu podlahu. Vyjde ma to lacnejšie, bude to rychlejšie a čistejšie.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Ide hlavne o brusenie: 1. výbrus - hrubým šmirglom 24. Tento šmirgel zoberie najväčšie nečistoty, prípadne ryhy, alebo nerovnosti podlahy a potom 2. výbrus - kolmo na 1 výbrus sa brúsi šmirglom 36. 3.výbrus - parkety sa brúsia šmirglom 60. Vybrúsený prach sa zmieša s tmelom a vytmelí sa celá plocha. Tmelením sa dosiahne, že špáry medzi parketami zaniknú. Tým že sa zmieša tmel s vybrúseným prachom, nie je vôbec poznať špáry. 4.výbrus - sa robí šmirglami 80 a 100. Vybrúsi sa tmel a zjemní sa povrch parkiet. Na záver sa sa ešte leštičkou parkety preleštia. Rohy a kraje -sa brúsia malou brúskou. Pre dokonalý efekt vybrúsenej podlahy je dôležité ,aby sa venovalo viac pozornosti brúseniu najmä rohov a krajov.
Lakovanie - Je veľmi dôležité dokonale povysávať podlahu pred nanesením 1 vrstvy laku. 2 a 3 vrstva laku sa nanáša kolmo na 1 vrstvu.
Lištovanie - Lišty je možné lepiť, alebo klincovať. Záleži od rovnosti stien.

Zdroj: www.euromont.sk/sk/brusenie_pa rkiet/postup_pri_renovacii.asp x

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

fox1211

Pri renovácií parket.podláh sa najpr zbrúsi pôvodná vrstva laku zr.36/40, potom sa parkety prebrúsia zr.60/80/100 z čoho sa získa jemný brúsny prach ktorý sa následne zmiešava s tmelom špeciálne na t,elenie drev.parkiet, tmelenie sa púrevádza špachtľou a celoplošne. Tento tmel sa z plochy zbrusuje zr.100/120, brúsenie sa ukončuje tanierovou búskou zr.150. Podklad sa vysaje a následne sa aplikuje prvá vrstva laku. Tá sa po vyschnutí prebrusuje systemom scrad-pad tanierovou brúskou o zrnitosti 320. Podklad sa vysaje a aplikuje sa druhá vrstva laku, tá sa nechá zaschnúť a aplikuje sa posledná tretia vrstva laku. Takto by sa malo správne postupovať pri renovácií drevených podlá. Ak by ste mali záujem zaoberám sa renováciami podláh. Samozrejme pri renovácií sa pakrty prípadne podlepujú ak vrzgajú-lokálne alebo pritláčaju prípadne sa robia iné opravy záleží na danom stave drevenej podlahy. Čo sa týka prašnosti pri brúsení záleží dosť na strojovom vybevení a kvalite brúsnych strojov, s novšími strojmi je prašnosť veľmi minimálna. S pozdravom a dúfam že som aspon trochu pomohol.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Bronzový Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.