Avatar užívateľa
anonym

Ako na mravcov?

No spočiatku som si myslela, že jeden dva mravce v byte nič neznamenajú. Pred mesiacom som komplet čistila celú kuchynskú linku. Dnes som v skrinke v kuchyni ich našla snaď 50, poraďte mi ako na ne. Musí sa na nich použiť nejaká chemia?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? vaso_eng před 5106 dňami Sledovať Nahlásiť



Odpovede
Avatar užívateľa
vaso_eng

No podľa mňa to bez chémie nepôjde. Určite je množstvo sprejov, najznámejší asi univerzálny Biolit. My však ešte používame takú špeciálnu kriedu- aj keď je pravda že netuším ako sa u nás vyskytla 🙂 – ale asi sa to dá kúpiť tam kde iná chémia. No a funguje to tak, že keď cez to mravec prejde, už toho veľa nenachodí. Takže je to výhodné v prípade keď viete, odkiaľ vychádzajú- stačí spraviť polkruh okolo tej diery a problém by mal byť vyriešený. Už si to „rozmyslia“.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lentina

predávajú také sáčky, ktoré obsahuju nejaku latku po ktorej mravci vykapu, skušala som to ale neviem ako sa to vola

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
lienka

Pri voľbe spôsobu, akým sa zbavíte mravcov, je tiež dôležité zistiť, ako sa títo nevítaní hostia do bytu dostali. Najčastejšou cestou sú špáry medzi podlahou a stenou. Problém ale nastáva, ak majú mravce hniezda na mnohých miestach za múrmi. V tomto prípade bude najúčinnejšia dezinsekcia. Do niektorých škár sa mravce môžu dostať aj z vonkajšieho priestoru, to znamená napríklad cez zle tesniace balkónové dvere. V tomto prípade je riešenie jednoduché. Škáry utesnite a mravca jednoducho nepustíte dnu. Ich opätovnému výskytu sa teda dá zabrániť, ak dobre uskladníte všetky potraviny. Najlepšie sú pevné sklenené nádoby s nepriepustným uzáverom. Keď u vás mravce nebudú mať čo jesť, jednoducho odtiahnu za potravou inde.
Na dezinsekciu je potrebné si najať špecializovanú firmu, ktorých je na trhu dostatok. Cena takéhoto dezinsekcie závisí na veľkosti bytu a rozsahu „útoku“. Je takisto bežné, že sa tento proces opakuje minimálne dvakrát a to s odstupom niekoľkých týždňov, aby došlo k vyhubeniu tých mravcov, ktorí boli pri prvom postreku ešte v štádiu vajíčka. Veľmi účinným a oveľa menej nákladným spôsobom hubenie mravcov sú takzvané stanice. Jedná sa o malé plastové domčeky, v ktorých je ukrytý jed. Tieto domčeky sa kladú na miesta, kde je výskyt hmyzu najhustejší. Alebo bez chemie: do cestičiek, kadiaľ sa vo vašom byte mravce pohybujú, umiestnili silne aromatické suroviny. Veľmi účinné sú látky ako škorica, borievka, majoránka alebo klinček. Pomáha tiež kypriaci prášok alebo sóda.

Zdroj: www.lepsiebyva­nie.centrum.sk/ti­py-a-triky/693137/za­vitali-k-vam-mravce-vyzente-ich

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

LIENKA MÁ PRAVDU. JEŠTĚ EXISTUJE DOMÁCÍ PROSTŘEDEK NA JEJICH VYHUBENÍ, ALE MUSÍTE NAJÍT JEJICH NEJVĚTŠÍ VÝSKYT A MÍSTO KDE ŽIJÍ.POKUD JSOU TO SPÁRY TAK MÍRNĚ TY SPÁRY VYDLABAT A NACPAT DO NICH VATU NAMOČENOU V NEŘEDĚNÉM OCTĚ.TO JE 100%.OCET JE SPOLEHLIVĚ USMRTÍ A PRO DALŠÍ MRAVENCE , KTEŘÍ BY SE CHTĚLI NA TĚCH MÍSTECH USADIT TO JE NEMOŽNÉ. AHOJKY, LVICE

Zdroj: ZNALOSTI A OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada