Avatar užívateľa
anonym

Ako na malú kúpeľňu?

Nasťahovali sme sa do bytu a robíme rekonštrukciu. Čaká nás kúpeľňa, ktorá je veľmi malá. Viete nejaké triky ako zabespečiť malú kúpeľňu? Aby vyzerala vkusne a aby tam dalo pohybovať. Nevieme či si tam môžeme kúpiť vanu, aby sme potom neboli stiesnený, chceli by sme tam mať aspoň jednu skrinku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5102 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

No poznám pár trikov, tiež máme malú kúpeľňu a dá sa v nej pohybovať v pohode. Známi vravia, že na to aká je malá vyzerá vkusne.
1, Do kúpeľne stačí sprchový kút, ktorý zaberie menej miesta. Pritom i vo sprchovom kúte sa dá si dopriať jednak bežná a rýchla očista tela, tak i relaxácia. K tomu slúžia sedátka, rôzne sprchové hlavice, v ktorých sa dá striedať niekoľko prúdov vody od jemných kapiek po silné určené k masáži ramien a chrbta.
2, Vana a sprcha v jednom: pokiaľ trváte na vani, rozhodne sa vyhnite rohovým. Klasická obdĺžníková vana zaberie menej miesta a ešte vhodnejšie sú do pidikúpeľní asymetrické, ktoré sa na jednej strane zužujú. Ako klasické, tak tieto vany sa dajú doplniť zástenou, ktorá ponúka pohodlné sprchovanie bez toho, aby ste potom museli vytierať celú kúpeľňu.
3, Farby: Pokiaľ ladíte kúpelňu do svetlých odstieňov – teda zvolíte bielu, vanilkovu, šedu či krémovu, priestor bude pôsobiť opticky väčší. Nebojte sa lesklých povrchov, priestor sa v nich odráža ako v zrcadle a tím sa na pohľad zvečšuje.
4, Obklady: Zvolte obklady čo nejväčšieho rozmeru a pokiaľ možno s tzv. kalibrovanou – teda veľmi presne odrezanou hranou. Také dlaždice je dobré lepiť na stenu i podlahu prakticky bez spáry.
5, Využite priestor pod umyvadlom: pod umyvadlom zostáva vždy voľné miesto na skrínku, tu je dobré využiť buď na schovávanie kosmetických potrieb, čistidiel alebo ručníkov. Pokiaľ zvolíte skrínku s vyklapacím košom, dá sa tu skladovať i špinavé prádlo.
6, Zrkadlo nahradíme zrkadlovou skrínkou: Predevšetkým tým získate další úložný priestor a tiež nebudete musieť pracne vymýšlať osvetlenie priestoru nad umyvadlom.
7, Pračka môže byť inde: najlepšie je, pokiaľ sa vám podarí pračku zabudovať do kuchynskej linky, teda pokiaľ i v kuchyni tiež nebojujete o každý centimeter. Ideálnym miestom pre pračku môže byť v komore, ktora susedí s kúpelňou.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
kristýna202

My za sebou máme také rekonstrukci koupelny. I když je malá, tak i tak nám to dalo dost práce. Rok jsme se na ni připravovali. Přemýšleli jsme, jak to celé uděláme a hledali jsme informace na internetu, abychom byli maximálně připraveni. Hodně nám pomohl tento článek https://zena-in.cz/clanek/re­konstruujete-koupelnu-pozor-abyste-se-nedopustili-techto-zasadnich-chyb , ve kterém jsme se dozvěděli skoro všechno, co jsme pro rekonstrukci potřebovali.

před 1672 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Andrej222

Ja neviem, pračka v kuchyni mi nepríde ako najlepšie riešenie ale inak sú to dobré rady pre kúpeľňu. Ešte by som spomenul svetlo, osvetlenie ako bodové v stene tiež šetrí miesto a zrkadlo by som radšej nechal na stene. Dobré je si tiež projekt vizualizovať a potom to nechať trocha aj na kvalitné dizajnové riešenie interiéru http://zubro.sk

před 3165 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada