Avatar užívateľa
anonym

Ako na horčicu, žuvačku a trávu?

Odkedy mám deti, ktoré chodia do školy, neustále prídu s oblečením, na ktorom je buď škvrna od oleja, travy, horčice, alebo prilepená žuvačka. Ako na tieto škvrny? Poradite mi? Máte nejaké vyskúšané triky, ktoré vám zaručene zabrali? A ešte ma napadli škvrny od ružu, čo nane?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4947 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Na prilepenú žuvačku najprv priložte kocku ľadu. Počkajte, kým stuhne a potom ju skúste vymrviť. Postihnuté miesto dodatočne očistite benzínom.
Na horčicové škvrny najlepšie zaberá roztok kyseliny citrónovej, ktorý na znečistené miesto vtierame zasucha.
Na škvrny od trávy je dobrý teplý saponátový prostriedok s trochou čpavku, prípadne roztok soli v pomere jednej lyžičky soli na pohár teplej vody. No ruž to bol ťažky oriešok donedávna i premňa, hlavne používam ostré – čerené a silne ružové rúže na pery a na bielej služobnej čašnickej blúzke ma to vytáčalo strašne. Čerstvé rúžové škvrny väčšinou pri praní zoslabli alebo vymyzli, horšie je to so starším rúžovým odtlačkom. Nechala som si poradiť od starše pani a zabralo to: môžete si pomôcť bóraxovým práškom, ktorý na škvrnu nasypete a opatrne vyčistíte. Potom oblečenie operiete bežným spôsobom.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Nakupovanie