Avatar užívateľa
ciernak

Ako je to s novým objavom akejsi planety?

Vedci ževraj objavili novú plnatétu veľmi podobnú tej našej Zemi. Ako je to stým? Ako ďaleko je od nás vzdialená? Je tam možný život? Viete niečo o nej? Zaujímalo by ma čokoľvek o novej planéte- mám rad všetko čo sa týka vesmíru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5031 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

články k tématu >> http://news.go­ogle.cz/news/se­arch?pz=1&cf=a­ll&ned=cs_cz&hl=cs&q=pla­neta+podobn%C3%A1+ze­mi

Planeta Gliese 581g, je větší než Země, kolem své relativně chladné hvězdy obíhá mnohem rychleji než Země a také mnohem blíže k ní. Tuto hvězdu najdete na naší obloze v souhvězdí Vah.

Objevitel této zajímavé planety má smysl pro showbussines, takže samozřejmě tvrdí že tam život docela určitě je, což média ráda tlumočí 🙂

Zemi se podobá především rozsah teplot 0 – 40 stupnu celsia ve kterem muze byt voda kapalna.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Dvadsať svetelných rokov od našej planéty leží Gliese 581 g. Pripomína druhú Zem. Podmienky má zrejme vhodné aj na život. Je najlepším kandidátom na „druhú Zem“. Druhá Zem je preto trochu zveličením. Gliese 581 g obehne trpaslíka raz za 37 dní a stále je k nemu natočená jednou stranou. Znamená to, že planéta s asi trojnásobkom hmoty Zeme môže mať na privrátenej strane teplotu okolo sedemdesiat stupňov, na odvrátenej približne mínus tridsať. Ak by však planéta mala atmosféru, vietor by tieto teplotné rozdiely značne zmierňoval. Keby sme sa na tejto planéte rozhodli žiť, najpríjemnejšie by nám bolo na rozhraní strán.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Veda