Avatar užívateľa
anonym

Ako je to s materskými znamienkami?

Mám materské znamienko a mám pocit, že sa mi jeho vzhľad trošku zmenil, zväčšilo sa. Rada by som si ho dala odstraniť. Neviete ako na to? Chce to ísť na prehliadku? A kam?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? vaso_eng, anonym před 5012 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

POKUD MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA začnou měnit tvar,barvu a nebo začnou krvácet,je zapotřebí zajít co nejrychleji ke kožnímu lékaři.Kožní lékař zhodnotí o jaký druh znamének se jedná a podle toho zvolí další postup.Není se čeho bát pokud se zajde co nejrychleji na vyšetření.AHOJ­KY,)***LVICE

Zdroj: ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Odstraňovanie materských znamienok nie je čisto estetická záležitosť. Aj napriek tomu, že najskôr sa chceme zbaviť tých väčších a vystupujúcich do priestoru, nemali by ste zabúdať ani na tie klasické ploché a tmavšie. Všímajte si najmä, či nemenia svoju veľkosť, sfarbenie alebo tvar. Raz do roka by ste mali podstúpiť vyšetrenie u kožného lekára. Ak si aj však sama všimnete, že znamienko stmavlo alebo zbledlo, nadobudlo asymetrický tvar, jeho okraje sú rozmazané a je nepravidelne vyvýšené, neváhajte s návštevou lekára, nakoľko je tu vysoké riziko, že u vás rakovina kože už prepukla. Za odstránenie znamienka do 1 cm zaplatíte približne 33 eur, čo nie je až tak veľa keď je v stávke váš život.

Zdroj: www.zena.atlas­.sk/liecby-ktore-sme-ochotni-platit/zdravi­e/choroby/706997­.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek