Avatar užívateľa
Bublaninka18

Ako fungujú študentské pôžičky?

Chcem ísť na vysokú školu, ale naši mi to nebudú môcť platiť. Rada by som si vybavila študentskú pôžičku. Ako mám potom postupovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4581 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
divoska

Musíš si podať žiadosť na Študentský pôžičkový fond, ktorý zašle Zmluvu o pôžičke,ktorú je potrebné vyplniť, je tam potrebný i ručiteľ,môže to byť rodič do veku 55 rokov , so stálym príjmom. Taktiež si vyberieš výšku pôžičky max. je tam myslím cca 1326Eur. Po podpísaní / úradne overené podpisy teba a ručiteľa/ odošleš zmluvu.Po schválení pôžičky, dostaneš ju vyplatenú v dvoch splátkach. Splácanie funguje až po ukončení štúdia, buď po prvom stupni VŠ / ak nejdeš ďalej/ dva mesiace po ukončení. V prípade , že pokračuješ ďalej na druhý stupeň VŠ, tak začínaš splácať , znovu po dvoch mesiacoch od ukončenia druhého stupňa štúdia. V tomto prípade musíš písomne oznámiť ŠPF, že pokračuješ v štúdiu a následne zaslať, že si prijatá na ďalšie štúdium. Pôžičku môžeš čerpať za každý ročník. V prípade neukončeného, zanechania štúdia sa táto pôžička musí vrátiť. Sú na to presné predpisy,ktoré obsahuje Zmluva o pôžičke.
Ináč môžeš sa o všetkom dočítať na stránke ŠPF.
Ak budeš skromná študentka ako moja dcéra, tak horná hranica pôžičky ti určite bude na štúdium stačiť.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
MimamoCZ93

Dělal jsem chvíli ve finančnictví a v půjčkách a mám pocit, že je to přesně naopak. Někteří studenti možnosti přeceňují a zjišťují, že si je nemůžou dovolit. Hlavně to platí o službách. Platí si různá předplatná, odebírají média, ale sami nemají příjem. A pak to většinou končí nevýhodnou půjčkou. Jasně, dá se třeba udělat konsolidace půjček bez doložení příjmu od https://epujcka­.cz/konsolida­ce-pujcek-bez-dolozeni-prijmu/ , ale to by měla vždycky být ta nejkrajnější možnost. 😉

před 641 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Financie a podnikanie