Avatar užívateľa
Cimbalbal

Ako dieťaťu vysvetliť, že sa rodičia rozvádzajú?

Pomaly sa stáva obľúbenou disciplínou, že sa rodičia rozvádzajú. A čo tie deti? Zvykajú si na to? Ako im to vôbec podať, ako to vysvetliť? Máte s tým nejakú skúsenosť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5022 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
sawanah

skusenost moc velku s tym nemam, ale najdolezitejsie je aby obaja rodicia i po rozvode skusili koli detom vychadzat za dobre, i ked niekedy je to velmi tazke. Hlavne od okolnostiach preco sa dvaja ludia rozchadzaju ale koli detom by sa k sebe mali aspon chovat dobre a tolerovat. Je to rozne, ale podla mna oba rodicia by mu mali hlavne povedat, ze i napriek tomu ze sa rozvadzaju ho bude velmi lubit a vzdy tu budu pre neho,ked ich bude potrebovat… vsetko je ale o roznych diskusiach a hlavne o situaciach ako sa k tomu postavit. Ale najpodstatnejsie je aby sa dvaja dospely pred dietatom nehadali a snazili sa ubranit vycitkam, pokial su tam nejake ale skor aby mu dokazali ze ho stale lubia

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Zdravému sebavedomiu dieťaťa veľmi prospeje, ak si môže svojich rodičov aj po rozvode vážiť. Dieťaťu je treba primerane veku a chápaniu vysvteliť, čo viedlo k rozvodu. Najvhodnejšie sú slová: S ockom /mamičkou sme sa dohodli, že sa rozvedieme a odteraz nebudeme spolu bývať.To však neznamená, že ťa nemáme radi a že sa o teba nebudeme starať.

Rozvod je až na malé výnimky zlyhaním oboch partnerov, dôkazom, že manželia spolu nedokázali žiť. To však neznamená, že jeden je dobrý a ten druhý zlý. Sebavedomie dieťaťa oslabené rozvodom rodičov prudko klesá, keď si pri každej príležitosti musí vypočuť, že jeho otec bol darebák, podvodník, sebec a násilník, alebo že jeho matka je hysterka, neporiadnica a klamárka. Nestačí, ak o druhom nehovoríme zle, aj keď aj to je veľký pokorok, mali by sme o ňom hovoriť dobre.

Zdroj: www.lazarova.blog­.sme.sk/c/20136/­deti-uprostred-rozvodu.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy