Avatar užívateľa
anonym

Aké druhy kopačiek existujú podľa použitia na terén?

Môj syn prechádza z mladších žiakov do vekovo starších žiakov a trenéry odporúčajú v tejto vekovej kategórii používať na mokrý terén „kolikové“ kopačky a na suchý terén kopačky „lisované“. Aký je rozdiel v oboch kopačkách? Prečo sa nemôžu používať lisované, alebo kolíkové na ten istý terén?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5013 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

Podľa terénu, či je mokrý alebo suchý sa používajú na terén mokrý kolíkové kopačky a na terén suchý lisované kopačky. Rozdiel v tom je, že kolíkové kopačky majú menej špuntov na podrážke ako lisované, ale sú vyššie ako na lisovaných kopačkách a sú vymenitelné. V kolíkových kopačkách je menšia pravdepodobnosť, že na mokrom teréne sa bude hráč šmýkať. Lisované kopačky sa pužívajú väčšinou na suchý terén, je na ních viacej ale nižších špuntov. Synovy ktorý prechádza do starších žiakov by som neodporúčal kolikové kopačky, najprv nech si jeho nohy zvyknú na lisované kopačky a potom pomaly začne prechádzať na kolikové, ale iba na veľmi mokrom teréne.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Pagáč

Výrobcovia kopačky označujú skratkami FG, SG, AG. Fg-(firm ground) kopačky na tvrdý povrch, SG-(soft ground)kopačky na makký povrch (šrobiny, kolíkové) AG-(artificial ground) kopačky na umelú trávu. Ony sa možu sa používať na ten istý terén, no nemusí to dobre dopadnúť. Šrobiny su určené na veľmi makké a kvalitné ihriska (alebo aj na horšie, no veľmi mokré ihriská) Lisovky sú také univerzálne. Niektoré maju vačšie štuple, niektoré menšie. Na slovensku nie je veľa ihrísk, na ktorých sa dobre hrá v šrobinách. Ja na zápasy nosím aj lisovky aj šrobiny. Na rozcvičku vybehnem v lisovkách, a ak sa mi šmýka, tak sa idem prezuť.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport