Avatar užívateľa
anonym

Aké časté ochorenia prinesie dieťa zo škôlky?

Za tri mesiace, mi nastúpi naše dievčatko do škôlky, ale už teraz mám obavy z toho ako to bude s jej zdravím. Známe mi vravia, že ich deti sú viac náchylné na ochorenia, odkedy nastúpili do škôlky. Aké ochorenia sa tam najčastejšie medzi deťmi širia a ako tomu predchádzať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5014 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

No niečo na tom pravdy je. Odkedy náš syn nastúpil do škôlky tých ochorení máme nejako často a kedže máme doma už i druhé dieťa pekne si to doma predávajú.
Kašeľ a nádchu máme najčastejšie, ale už sme si priniesli hnisavú angínu, črevnú chripku, laryngitídu a nakoniec i ovčie kiahne. Predtým malý toľko nebol choručky, mal dobrú imunitu. Ale tie deti si to v škôlke roznesú. Čo si pamätám najhorší sme mali prvý rok, sotva čo som nastúpila do práce a syn si v škôlke konečne zvykol, horúčka kašeľ a nádcha boli na svete a bol doma na týždeň. Tie opletačky kto sním bude doma a ešte sa mu potom po uzdravení ísť späť do škôlky nechcelo. To bol boj.
Potom som mu už začala viac posilovať imunitu:

  • Otužovaním (začala v jari)
  • Zdravou stravou
  • Vitamínami a probiotikami
  • Rakytníkovým sirupom
  • dopĺnkami stravy s echinaceou alebo betaglukanom
  • prinajhoršom nám už pomáhali i homeopatika

Imunita sa mu časom zosilnila a je viac odolný voči vonkajším vplivom, ale sem tam zo škôlky prinesie nemilé prekvapenie.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie