Avatar užívateľa
anonym

Sú delfíny naozaj múdre zvieratá?

Všade sa vraví, že delfíny sú najmúdrejšie zvieratá. Je tomu tak? Sú naozaj tak múdre? Viem, že vedia počúvnuť na pokyn, ale to niektoré iné zvierata tiež, napríklad psi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5057 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Delfíni patří do čeledi kytovců,tak jako Kosatky a Velryby.Jsou to mořští savci, to znamená, že rodí živá mláďata do vody a kojí je mateřským mlékem.Na souši by však zahynuli.Jsou nesmírně inteligentní,mají rozum a cit,poznají co se s daným člověkem který je v jejich blízkosti děje,jestli je nemocný a s čím nemocný,milují postižené děti a vůbec lidi,snaží se s lidmi neustále kontaktovat a pomáhat.Zachránili již mnoho životů lidem,kteří se topili a nebo na člověka útočili žraloci.Žraloků se nebojí a vždy je zaženou ze své blízkosti a nebo z blízkosti lidí.Dobře se s nimi komunikuje,ale nevýhodou je, že jim člověk moc nerozumí avšak oni lidem ano.Poznají sami sebe v zrcadle,prohlíží se a mají velikou radost z toho,že se v tom zrcadle vidí.Toto je ve zvířecí říši naprosto ojedinělé,protože poznat se v zrcadle nedokáže mimo člověka málo které zvíře.Mluvím o delfínech jako o zvířatech a ne jako o rybách,protože jsou to mořští savci.Lidé jejich vyjímečné inteligence a citu dost často zneužívají,hlavně v oblasti vojenské.Jsou velmi respektováni všemi vědci a lidmi,kteří milují zvířata.Vím o nich opravdu hodně a zde není dost prostoru na moji přednášku o nich.V knih­kupectví jistě o nich naleznete knihy.AHOJKY,LVICE

Zdroj: knihy o delfínech a všech kytovcích

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
lienka

U západného pobrežia Austrálie sa vyskytujú delfíny skákave, u ktorých sa vyvinulo veľmi pozoruhodné chovanie. Na morskom dne zberajú huby a ovinú si ich okolo tlamy, keď v piesočnom dne hľadajú potravu. Vyzerá to tak, akoby sa chceli chrániť pred trním prípadne korisťou. Zaujímavé je, že sa tak chovajú iba samice. Očividne túto techniku nededia, ale dcery sa to učia od svojích matiek. Keď si teito poznatky predávajú týmto spôsobom z generácie na generáciu, označuje sa to ako kultúra. Teda kultúra a inteligencia existuje i v ríši zvierat.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá