Avatar užívateľa
anonym

Používate v kuchyni bylinky?

Ja zatiaľ používam v kuchyni len sušené bylinky, ale premýšľam nad tým, že si začnem pestovať čerstvé. Páči sa mi ako si niektorí ľudia týmito bylinkami zdobia jedlo. Používate bylinky? A aké a čo s nimi ochucujete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5015 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

OREGÁNO SE POUŽÍVÁ DO MASITÝCH JÍDEL A TAKÉ DO SALÁTŮ/JE NAVÍC VELMI ZDRAVÉ,PROTOŽE NIČÍ V TĚLE PLÍSNĚ/,ŠALVĚJ SE POUŽÍVÁ NA PEČENÁ MASA A PROTI POCENÍ,KOPR SE POUŽÍVÁ DO OMÁČEK,SALÁTŮ A POLÉVEK A NA VITALIZACI,PETRŽEL SE POUŽÍVÁ DO OMÁČEK,POLÉVEK A SALÁTŮ A NA MOČOVÉ CESTY I PROTI PIHÁM,TYMIÁN SE PŘIDÁVÁ PŘI VAŘENÍ DO LUŠTĚNIN JAK NA CHUŤ TAK TAKÉ PROTI NADÝMÁNÍ A VĚTRŮM A PROTI NACHLAZENÍ A CHŘIPCE,BAZALKA DO SALÁTŮ A MASITÝCH POKRMŮ,POMAZÁNEK A NA MÍRNÉ ZVÝŠENÍ KREVNÍHO TLAKU A NA UVOLNĚNÍ,MÁTA DO NÁPOJŮ,ZMRZLIN,Z­ÁKUSKŮ,STUDENÝCH LETNÍCH POLÉVEK A NA OSVĚŽENÍ DECHU A CELÉHO ČLOVĚKA A PROTI ŽALUDEČNÍM A STŘEVNÍM POTÍŽÍM, MAJORÁNKA DO BRAMBORÁKŮ A DO GULÁŠE A DO LUŠTĚNINOVÝCH POLÉVEK A PROTI MÍRNÉ BOLESTI A NA SPANÍ,CHILLI PAPRIČKY A SUŠENÉ CHILLI DO SALÁTŮ,POMAZÁ­NEK,POLÉVEK,O­MÁČEK A TAKÉ JAKO LÉK PROTI SILNÉMU KRVÁCENÍ/SMÍCHAT 1/2 ČAJOVÉ LŽIČKY PRÁŠKOVÉHO CHILLI S JEDLÝM OLEJEM,1 PLNÁ POLÉVKOVÁ LŽÍCE A OKAMŽITĚ SNÍST A ZAPÍT JEN TROCHOU VODY/A ZEVNĚ PROTI OTOKŮM A PROCHLAZENÍ ZAD ATD,PAŽITKA DO POMAZÁNEK,POLÉ­VEK,OMÁČEK A S ČESNEKEM PROTI STŘEVNÍM PARAZITŮM A NA SNÍŽENÍ ŠPATNÉHO CHOLESTEROLU,–MOHLA BYCH KLIDNĚ POKRAČOVAT,ALE ZDE NA TO NENÍ DOST MÍSTA. AHOJKY:-D)********LVICE

Zdroj: ZDRAVÁ VÝŽIVA

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Noje babi jo i mamka.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Vôňa byliniek pri príprave jedla je silným zážitkom pre naše čuchové bunky. Byliniek je mnoho druhov a každý jeden z nich má svoje špecifické využitie.
Tymian: túto bylinku môžete použiť rovnako čerstvú alebo sušenú. Hodí sa do polievok, najmä do strukovinových, zemiakových alebo paradajkových, je vhodný k bravčovému, králičiemu, baraniemu, jahňaciemu mäsa a dokonca aj k tmavej hydine.
Bazalka: je vhodná najmä do paradajkovej či rybacej polievky. Pokiaľ ju pridáte k hydine, hlavne k pečenému alebo dusenému kuraťu, úžasne vynikne jeho chuť. Tiež ju môžete použiť k zeleninovým šalátom.
Škorica: mnohým ľuďom sa snáď najviac spája s koláčmi, ale využijete ju aj k baranine, jahňacine alebo mletému mäsu.
Medovka: sa môže stať súčasťou mnohých polievok, napríklad paradajkových či ovocných, výborne sa hodí aj k mäsu, najmä k varenej hovädzine a nepohrdne ňou ani zelenina či šaláty. Skvelá je tiež ako prísada do nápojov.

Zdroj: www.lepsiebyva­nie.centrum.sk/zah­rada-a-zelen/664931/nic-nevonia-tak-ako-bylinky-v-kuchyni-

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie