Avatar užívateľa
lollobelka

Odkiaľ sa vzala Coca-cola?

Pijem ju rada, tak ma zaujíma odkedy ju ľudstvo pozná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? anonym, Elektrikář před 5069 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Človek požíva mnoho nápojov a často si vôbec neuvedomuje odkiaľ sa vzali a ako vlastne vznikli. Preto som rada, že som našla túto otázku. A ja som si našla túto odpoveď.
História značky Coca-Cola
Príbeh Coca-Coly sa začal v Spojených štátoch v meste Atlanta. Písal sa rok 1886, keď John Pemberton, miestny lekárnik s povesťou odborníka, ktorý už predtým miešal rôzne toniká a iné patentované lieky, vyrobil jedného dňa nový, vtedy ešte bezmenný, osviežujúci sirup.
Frank M. Robinson, spoločník a účtovník Dr. Pembertona, predpokladal, že dve písmená „C“ sa v reklame budú dobre vynímať, navrhol názov nápoja a krasopisne napísal preslávený obchodný znak s charakteristickým typom písma a charakteristickou červeňou farbou. Svoju typickú červenú farbu získala spoločnosť čírou náhodou – bola to totiž farba sudov, v ktorých John Pemberton skladoval a prevážal svoje tonikum.
Onedlho na strieške lekárne visel znak, namaľovaný olejovou farbou na plátne, s nápisom: „Pite Coca-Colu.“ V The Atlanta Journal sa 29. mája 1886 objavila prvá tlačová reklama, ktorá informovala, že Coca-Cola je „vynikajúca a osviežujúca“ – motto, ktoré znie dodnes. V priemere sa v roku 1886 denne predalo 9 pohárov nápoja. Skromné začiatky, ak si uvedomíme, že v súčasnosti sa na celom svete každý deň vypije viac než jedna miliarda pohárov Coca-Coly.

Zdroj: referaty.hladas­.sk/referat.php/pri­beh-znacky-coca-cola/23/18954

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie