Avatar užívateľa
ciernak

Niečo o kiwi?

Mám toto ovocie rád, ale hlavne ho jedávame na Vianoce. Odkiaľ toto ovocie pochádza? Má taký divný názov. A nie každý toto ovocie môže. Niektorí už stihli mať naň alergiu. Čo obsahuje za vitamíny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? tanama, anonym před 5011 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

ciernak,ovoce kiwi pochází z austrálie,ob­sahuje vitamin C,B,magnézium,cal­cium a vlákninu.Je to osvěžující ovoce a má velmi dobrou chuť.Musíte ho však sníst více aby vám zajistilo v dobré míře všechny vitamíny,minerály a vlákninu,jak jsem vám psala.Nékteří lidé mají na toto ovoce alergii,ale dnes má alergii mnoho lidí na různé ovoce a potraviny.Takže si musí každý ověřit co mu dělá dobře a co ne.AHOJKY,LVICE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Kiwi je názov ovocia ale slovo kivi označuje druh nelietavého vtáka. Ohľadom tohto ovocia som sa dočítal takúto zaujímavosť. Vták kivi žije v Austrálii a na Novom Zelande. Názov kivi pochádza z maorskeho jazyka. Pôvodný obyvatelia Nového Zelandu ho nazvali podľa zvuku, ktorý vydáva a znie ako"ki-vi". Pretože tento vták sa páčil tiež anglickým novousadlíkom , sami sa vtipne začali nazývať podľa neho. Už asi 100 rokov pestujú Novozelandania, čínsky angrešt, pôvodne rozšírený v juhovýchodnej Azii. Tento názov im neznel dobre a tak si vymysleli „kiwi-fruit“.
Kiwi má vysoký obsah vitamínu C a uľahčuje trávenie jedál bohatých na bielkoviny. Dnes sa najviac kiwi pestuje v severnom Taliansku.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
vysmek ondra

Kompletní informace jsou v tomto článku :) https://www.gas­trofresh.cz/ki­wi-bojovnik-proti-stresu-plny-vitaminu/

před 1547 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie