Avatar užívateľa
anonym

Nemyslíte si, že dnešné rozprávky nabádajú deti k agresivite?

Ja som osobne rada, že som dospelá a že som stihla tie krásne rozprávky plné harmónie. Občas, keď sa pozriem, čo dnes dávajú v TV som zhrozená.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? veronikaiq před 5083 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
100anulka

Ahoj,myslím, že doba v ktorej sme vyrastali my a súčasná doba sú diametrálne odlišné. Rozprávky, na ktorých sme boli vychovávané sú pre dnešné deti nemoderné a málo akčné. Agresivitu rozhodne niektoré podporujú. Veď dieťa vo veku od 2 rokov si rozhodne nedokáže samo vyselektovať čo je dobré a čo zlé. Potrebuje vzory. A nedaj Bože ich nájde v tých pochybných rozprávkach, kde kľudne niekoho zabiješ a si hrdina, dokonca kladný!!
Len pre zaujímavosť doporučujem prečítať:

Kanadská štúdia na vzorke 20.000 detí od 2 do 11 rokov dokazuje, že dieťa najvyššiu mieru agresivity používa vo veku medzi 2 až 3 rokmi, ale prvé prejavy fyzickej agresivity sa objavujú v 17. mesiaci veku dieťaťa. Po 3.roku plynule klesá fyzická agresia, deti sa naučia používať iné adekvátnejšie varianty presadenia svojich požiadaviek, uspokojenia potrieb tým, že si pamätajú, viac vedia, poznajú pojmy, vedia používať reč, presadzujú si svoje požiadavky.

Zdroj: babetko.rodin­ka.sk/index.php?id=3835­16

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy