Avatar užívateľa
anonym

Načo všetko sa dá využiť med?

Mamka mi priniesla niekoľko sklenic medu, veľmi si ho vážim, keďže viem, že v obchodoch je dostať aj nepraví med. Budem z neho piecť medovniky na Vianoce, ale načo sa da ešte využiť okrem sladenia čaja?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Elektrikář, anonym před 5012 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Judith

Napr. n popáleniny: okamžitá úľava, ak sa obaríš alebo popáliš, natrieš si postihnuté miesto medom, pekne sa na mieste roztopí, lebo rana je horúca. Zaručene nevznikne pľuzgier, rana sa ukľudní a rýchlo sa zahojí.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Jsou různé druhy medů,podle toho kde včelaři mají své úly a jaké rostliny,keře,kvě­ty,bylinky,stro­my aj.mají včeličky v dosahu.Nektar,kte­rý sbírají potom ve včelích ůlech svými slinami zpracovávají-buďto na med-mateří kašičku-propolis a do zásobáren.Musíte však dát pozor na to-odkud med je ,jak byl zpracován a kým schválen jako kvalitní.Med dávejte do čaje,který je jen teplý a ne horký.Zničily by se horkem látky jako jsou enzymy,vitamí­ny,minerály,jed­noduché cukry,vůně a léčivé protiplísňové,re­generační a hojivé látky,ktré med obsahuje.Zevně se med používá spolu s propolisem proti trudovité a nečisté pleti a plísním,med smíchaný se smetanou,žloutkem a plnotučným tvarohem jako pleťová omlazující a hojivá maska,Med s Včelím Voskem-Olivovým Olejem Extra Virgin -Mateří Kašičkou-a pár kapkami Heřmánkového Lihového Extraktu/prodává se v lékárnách pod názvem od FIRMY-IVAX,–Chamomilla-IVAX.100ml stojí u nás na Moravě kolem 90 KČ/JE NEJLEPŠÍM KRÉMEM MIMO BYLINKOVÝCH,KTERÉ ZNÁME.MUSÍ SE VŠAK DOMA UMĚT SPRÁVNÝMI POSTUPY VYROBIT.Dále se med používá proti mírným popáleninám a po bodnutí hmyzem.AHOJKY***LVI­CE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Med používaný nie len vnútorne, ale i vonkajšie, je vynikajúci prostriedok pre udržanie sviežej pleti. Pleťová medová kúra
Lyžička medu a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Zmes sa natrie na obličaj a nechá sa zaschnúť, viac ako 1 hodinu. Potom sa zmyje teplou vodou.
Kombinácia medu s citrónovou šťavou je nielen výborným pomocníkom pri prechladnutí, ale aj pri chorobách srdca, napr. pri nepravidelnosti srdcového rytmu.
Medovicové medy, teda medy, ktoré sú „zozbierané“ z ihličnatých stromov, pomôžu pri vysokom krvnom tlaku a dokážu ho znížiť. Med totiž obsahuje acetylcholín alebo len cholín, ktorý rozširuje cievy. Tieto medy sa používajú aj pri liečení pacientov s chorými obličkami alebo v prípade chorých na pľúca (TBC),
Osobitnú skupinu tvoria kvetové medy, ktoré sa odporúčajú najmä pre deti a pre ľudí po ťažkých operáciách a úrazoch. O mede je známe, že pomáha pri obnove ľudského tkaniva.

Zdroj: www.zdravie.sk/sz/con­tent/693-30838/Med-ako-medicina.html

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Elektrikář

Přidat na krupicovou kaši.Do perníků.A na mlsání.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie