Avatar užívateľa
anonym

mžem napísať za svojho druha žiadosť o podmienečne preustenie z výkonu trestu a ako túto žiadosť formulovať?

môj druh si odpykáva 6 mesačný trest v ústave na výkon väzby v nitre, poradili mi , že keď žiadosť napíšem ja ako jeho družka, je to rýchlejšie neviem ako takú žiadosť formulovať poraďte prosím, ďakujem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4968 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
marknie

Návrh na podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody môže podať prokurátor, riaditeľ ústavu na výkon väzby alebo riaditeľ ústavu na výkon trestu odňatia slobody, v ktorom sa trest vykonáva, záujmové združenie občanov, dôveryhodná osoba, odsúdený alebo osoba, ktorá môže za odsúdeného podať odvolanie v jeho prospech. (§ 415 ods.1 Trestného poriadku)

Odvolanie v prospech odsúdeného môže podať aj družka. ( §308 ods.2 Trestného poriadku)

Na rozhodnutie o podmienečnom prepustení z výkonu trestu je príslušný okresný súd, v ktorého obvode sa trest odňatia slobody vykonáva.

Podmienky pre podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody sú obsiahnuté v § 66 Trestného zákona. Na podmienečné prepustenie nie je právny nárok- je to vždy na rozhodnutí súdu, ktorý v každom konkrétnom prípade posudzuje splnenie podmienok.

Obsah návrhu by mal obsahovať vymenovanie splnených podmienok a okolnosti svedčiace v prospech odsúdeného; o jeho konkrétnej podobe by som odporúčal poradiť sa s právnikom so skúsenosťami v podobných veciach.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Právo a zákony