Avatar užívateľa
anonym

Musí byť výchova dieťaťa vedená aj podľa pohlavia dieťaťa?

Naše dievčatko ide do veku, v ktorom sa začína prejavovať jej povaha- panovačnosť, výrečnosť a tak a zároveň čakáme chlapčeka. Sú chlapci iný než dievčatá? Musí sa viesť ich výchova podľa ich pohlavia? Ako sa rozlišujú od seba dievčatá a chlapci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? peterpanek před 5025 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

Njačastejšie rozdiely:
Chlapci majú väčšie problémy s disciplínou
Bolo potvrdené, že chlapci už od narodenia horšie počujú a rozdiel medzi pohlaviami sa v neskoršom veku ešte zväčšuje. Chlapci reagujú lepšie na hmatové a fyzické podnety – musíte ich skrátka vziať za golier a posadiť na trestnú lavicu. Chlapci sú tiež oveľa impulzívnejší a menej hovoria, čo je zrejmé už v batoľacom a predškolskom veku. Chlapci sú divokejší a je ťažšie ich ustrážiť. Podľa expertov bývajú chlapci všeobecne hlučnejší a divokejší. Riskantné dobrodružstvá aktivujú mozgové centrá vyvolávajúce príjemné pocity a uspokojenie. Preto musí väčšina rodičov na svojich chlapčekov už od malička viac dohliadať a tiež spotrebujú viac náplastí a dezinfekcie. Pre deti je však dôležité objavovať a preskúmavať okolitý svet – i za cenu tých niekoľkých škrabancov a odrenín navyše – budujú tak svoj charakter, sebadôveru, odolnosť a sebavedomie. Chlapcov však možno budete musieť v niektorých prípadoch trochu usmerniť a dievčatká naopak máličko povzbudiť. Rozhliadnite sa okolo a nechajte svoje dievčatko hoci skočiť zo stienky, plávať na hlbšej strane bazéna alebo vyskúšajte tú vyššiu kĺzačku na ihrisku.
Dievčatá sú komunikatívnejšie.
Dievčatká sa už od narodenia oveľa viac zaujímajú o farby a rôzne materiály, ako sú hoci mamičkine čerstvo nalíčené pery alebo oteckovo dvojdňové strnisko. Dievčatá sú častejšie orientované na osoby a vzťahy, chlapci na akciu a aktivitu. Keďže dievčatká už od malička so záujmom pozorujú ľudské tváre, lepšie vnímajú neverbálne signály, spôsob vyjadrovania i tón hlasu. Chlapci nielen že sa naučia neskôr hovoriť a používajú limitovanejší slovník, ale mávajú i problémy vyjadriť svoje pocity slovami. U dievčat je ťažšie podporiť a budovať sebadôveru.

Zdroj: www.nivea.sk

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy