Avatar užívateľa
anonym

Musí byť každá zmluva písomne?

Idem prvýkrat fotiť svadbu za peniaze a sú to známi známych. Viacmenej sme sa dohodli na pomienkach so sestrou nevesty, ktorá tú svadbu organizuje, ale rozmýšľam, či nemusí byť taká dohoda písomná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3712 dňami Sledovať Nahlásiť



Odpovede
Avatar užívateľa
marknie

Odpoveď bude možno prekvapujúca, ale nemusí.

§46 občian.zák : “Písomnú formu musia mať zmluvy o prevodoch nehnuteľností, ako aj iné zmluvy, pre ktoré to vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov.”

Občiansky zákonník predpisuje povinnosť písomnej formy len pre niektoré zmluvy (je ich asi 20- napr. spomínaná o prevode nehnuteľnosti, spotrebiteľské zmluvy, pristúpenie k záväzku na strane dlžníka, zmluva o práve spätnej kúpy atd.) Zmluva o dielo (alebo nepomenovaná zmluva) ako v tomto prípade medzi nimi nie je.

Avšak vo väčšine prípadov strany využívajú možnosť uzavrieť zmluvu v písomnej forme kvôli väčšej určitosti, istote a predvídateľnosti. Čo možno len odporučiť.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Právo a zákony