Avatar užívateľa
anonym

Mate radi fazuľu?

Ako často jedávate fazuľu? Chutí vám? Ja sa priznám, že ju jedávam málo, lebo i keď mi chutná, vždy ju nejako vypustím z jedálničku, lebo sa musí deň pred použitím namočiť. Máma pestovala na zahrade rôzne druhy fazule. Načo je fazuľa dobrá? Čo robievate z fazule? Kľudne hoďte nejaký recept na inšpiráciu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4240 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Ano, a nejraději mám guláš s velkými fazolemi a pár kousky hovězí klišky. Manželka také vaří výbornou polévku, nemusím ale fazolové lusky na kyselo.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Jo já fazole mám ráda a všechny luštěniny.Babi říká že jsou důležitý.A bábinka má pravdu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Pôvodnou domovinou fazule je Mexiko; odtiaľto sa fazuľa vďaka svojej nenáročnosti rozšírila do celého sveta, prispôsobujúc sa rôznym klimatickým podmienkam. Fazuľa obsahuje značné množstvo železa, vápnika, draslíka, vitamínu C a rôznych vitamínov skupiny B. Vďaka vysokému obsahu vlákniny povzbudzuje črevnú činnosť, upravuje trávenie a viaže jedovaté látky a tuky. Fazuľa tiež obsahuje množstvo stopových prvkov: mangán (dôležitý pre zdravý rast vlasov), molybdén (ovplyvňujúci látkovú premenu) a ďalšie.
Regenerujúci, liečivý význam fazule pre ľudský organizmus je daný vysokým obsahom nukleových kyselín a bielkovín. (Konzumácia čiernej a hnedej fazule pomáha pri problémoch s obličkami a močovým mechúrom; zelená fazuľka pomáha pri ochoreniach pečene.)

Zdroj: www.femme.sk/index.php?option= com_content&view=article&id=87 :fazula_pre_krasu&catid=15:kuc hyna_zdrava_vyziva&Itemid=20

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Elektrikář

Je z nich dobrá polévka,jdou přidat do guláše.Udělat salát.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek