Avatar užívateľa
anonym

Ktoré zvieratá majú v bruchu vždy ťažké kameňe?

To sa ma opýtala babička s úsmevom na tváry. Ja to samozrejme neviem. Možno to bol nejaký chyták. Existuje vôbec takéto zviera a kameňami v bruchu? A môže toto zviera prežiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5016 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Kamení v břichu měl vlk z pohádky červená karkulka,když myslivec vytáhl karkulku s její babičkou protože je před tím sežral vlk a vlkovi nacpal břicho kamením,zašil ho a až se vlk probudil tak nic nepoznal a měl velkou žízeň a tak se šel napít k nejbližší studni a jak se ohnul aby se napil tak do té studny spadl.„žrát lidi se nevyplácí ani vlkům“.LVICE

Zdroj: POHÁDKA O ČERVENÉ KARKULCE

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

I krokodýl používá kameny v žaludku na rozmnělňování potravy.Korálova ryba baští kusy korálu,a stráví jejich obyvatele pak se s ní doslova sype písek.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

No bol to taký malinky chytá. Vtáci nevedia totiž prežúvať, pretože v zobáku namejú zuby. Ale nejakým spôsobom musia rozpustiť tvrdé zrná, ktorými sa živia. Sliepky napríklad prehltajú drobné kamienky. Tie potom zostanú ležať v ich žaludku. Pri ich trávení sa svalová stena žaludku nepretržite pohybuje a pomocou kamienkov semienka rozdrtia.
Ale svojími žaludočnými kameňami sú známe predovšetkým africké pštrosi. V žalúdku majú zhruba kilo kameňov, pokritých rohovinovou vrstvou. Pštrosi musia tiež zásobu kameňov stále doplňovať, pretože staré kameňe v žalúdku rozmäknú a rospustia sa.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá